26 Eylül 2016

Pizza Bulls Sahte Para Suçlaması!

Yaklaşık bir saat kadar önce Yemeksepeti üzerinden Alibeyköy şubelerine 2 adet büyük boy + litrelik içecek sipariş ettim. Siparişim geldi, getiren elemana 100 TL nakit ödemeyi yaptım. Parayı aldı evirdi çevirdi inceledi ağır ağır sonra para üstünü verdi gitti.

10-15 dk sonra telefonum çaldı. Kurye "abi ben parayı bozdurmaya geldim ama para sahte çıktı, 5 dakikaya gelirim parayı değiştirelim" dedi. Bahsedilen 100 TL'yi aynı gün ATM'den çekmiş olduğumu, paranın sahte olmasının imkansız olduğunu üstelik alırken parayı kendisinin de incelediğini belirttim. Biraz telefonda münakaşa ettikten sonra ters ters konuşarak telefonu kapattı. Ardından restorandan aradılar. Yetkili kişiyle aynı şeyleri konuştuk. Kuryeyle konuşup döneceğini söyledi. Tekrar aradı yaklaşık 5 dk sonra. Geç saatte rahatsızlık verdikleri için özür diledi. Böyle şeylerin yaşanabildiğini kusura bakmamamı rica ettiğini söyledi.

Deniz 669 Okunma

Cevaplar

  • Deniz24 Eylül 2016

    Telefonu kapattım yemeğimi yemeye başladım derken 10 dk geçmeden kapı çaldı. Parayı alan kurye restoran yetkilisinin sorun olmadığını söylemesine rağmen gelmişti. Geldi yırtılmış, ufalanmış bir 100₺ gösterdi ters ters davranarak. Restoran yetkilisiyle görüştüğümü söyledim. "senin paran bu şekilde" falan dedi.benden ne istediğini sordum. 100 liranın para üstü olarak verdiği parayı istedi. Gece gece uğraşmamak için o anlık sinirle çıkartıp 50 lirayı verdim. "senin siparişin 30 liraydı, 70 lira olması gerekiyor" dedi. Şok oldum. "2 büyük boy pizza ve litrelik içecek vardı, 50 lira" dedim. Başka siparişle karıştırdığını söyledi ve çıktı gitti.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön