Toplam çözüm sayısı
..
Pirelli ile ilgili

Şikayetin Durumu

 •   Yayında
 •   Cevaplandı
 •   Çözüldü
 • profile
 • profile
2 Destekçi
  1 Yorum

Yeni karşılaştırma

ile

Pirelli Balans Tutmayan Lastik

12567görüntüleme
Murat
Murat 19 Kasım 2020 14:26

02.06.2020 tarihinde Ankara Kazım Karabekir Bülbül Kardeşlerden 4 Adet Pirelli Cinturato P7 model yazlık lastik aldım. Firma bu lastiğin parçalanmaya ve balon yapmaya karşı kaskolu olduğunu söyledi. Bu lastiği aldığımdan beri aracımın direksiyonu zangır zangır titriyordu birkaç kere direksiyon hakimiyetimi kaybettim kaza yapıyordum. Servisim önce disklere torna dedi olmadı 2 kere disk ve balata değiştirdim olmadı 2 kere araç üstü balans yaptırdım olmadı. Kış lastiğimi takmaya başka bir lastikçiye gittim, kış lastiğimi taktırdıktan sonra direksiyonun zangır zangır titremesi kesildi. Anladık ki balans tutmayan lastik satmışlar bana. Aldığım yere götürdüm. Gönderelim Pirelli'ye baksınlar dedi. Bugün öğrendim ki lastiklerimi sorun yok diye geri göndermişler. Pirelli firmasına bunu yakıştıramadım:Lastiğinin arkasında durmuyorlar. En yakın zamanda yasal haklarım için ilgili kurumlara başvuracağım. 

Pirelli Logo
Pirelli27 Kasım 2020 09:19

Değerli Müşterimiz, Öncelikle geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Şikayetiniz bize ulaşmış olup ilgili bölüme yönlendirilmiştir. Konu ile ilgili olarak en kısa zamanda sizinle iletişime geçilecektir. Markamıza gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Güvenli sürüşler dileriz. Saygılarımızla, Pirelli Otomobil Lastikleri A.Ş.

Pirelli Logo
Pirelli11 Aralık 2020 12:00

Değerli Müşterimiz, Şikayetiniz değerlendirilmiş ve tarafınıza gerekli bilgilendirme yapılmıştır. Markamıza gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Güvenli sürüşler dileriz. Saygılarımızla, Pirelli Otomobil Lastikleri A.Ş.

Murat
Murat11 Aralık 2020 12:25

Bana hiç dönüş yapılmadı ne arandım ne de bilgilendirildim. Lastikler hala elimde hiçbir şekilde ilgilenilmedi. Bilginize.

Pirelli Logo
Pirelli11 Aralık 2020 14:11

Değerli Müşterimiz, Şikayetiniz değerlendirilmiş ve tekrar tarafınıza gerekli bilgilendirme yapılmıştır. Markamıza gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Güvenli sürüşler dileriz. Saygılarımızla, Pirelli Otomobil Lastikleri A.Ş.

Murat
Murat11 Aralık 2020 14:19

Bilgilendirilmedim yazımdan sonra arandım biraz önce. Teşekkür ederim. Lastikleri tekrar yollamamı isteyip tekrar inceleyeceklerini bildirdiler. Umarım sorunumu çözücü somut bir davranışta bulunup yardımcı olabilirler. Sloganları gibi güvenli bir sürüş yapmak için beklentim bu. Sorunumun çözülüp çözülmediğini lastikleri 2. Kez yolladıktan sonra burada yazacağım. Saygılarımla. Benim sloganım da insan hayati her şey den önemli.

Murat
Murat19 Ocak 14:14

Lastiklerimi fabrikaya yolladım Veysel bey ilgilendi çok teşekkür ederim. 1 Lastikte sorun varmış. Bayiden 1 yeni lastik aldım diğer 3 yaz lastiğimi yaza doğru değiştireceğimden sonra deneyeceğim. Bir sorun olursa tekrar yardımcı olacaklarını söyledi.

 • profile
 • profile
2 Destekçi
  1 Yorum

1 Yorum

Gazi
Gazi05 Ağustos 14:04
 

Lastik gerçekten balance tutmuyor sıfır 2021 model Passat aracımda araç sağa çekiyordu inceleme araştırma sonrası Pirelli p7 cinturato lastiklerin balans tutmama problemi olduğunu anladım.

 1
Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Yeni karşılaştırma

ile

Benzer Şikayetler

profile
 • 0görüntüleme
 • 16 Eylül 11:58

19 Haziran 2021 'de yetkili bayiden 4 adet Pirelli cinturato p7 225 50 r17 lastik (Audi onaylı) aldım aracım için. Bir ay içinde uzun yola gittim ve araç 120 km/saat hıza ulaştığı zaman direksiyonda titreme oluşuyordu. 5 defa farklı yerlerde (Bosch Car servis, Pirelli lastik bayi vs) balans yaptırma...

profile
 • 0görüntüleme
 • 07 Eylül 12:22

Skoda superb aracımdaki Pirelli cinturato p7 lastikler daha 17 bin km ve sürekli asfaltta kullanılmasına rağmen çatlak oldu her tarafı. Araba sürekli patiye giriyor, çok yazık böyle bir marka için. Lastikler daha 1,5 senelik. Umarım ilgili yerlere iletilir.

profile
 • 0görüntüleme
 • 20 Haziran 19:12

2019 aralık ayında almış olduğum Volkswagen Passat aracımla gelen Pirelli cinturato p7 marka lastiğin Ankara-İstanbul otobanında daha 8000 km kullanmama rağmen parçalanarak çok büyük bir kaza atlattım. Sitede de aynı şikayetlerin olduğunu görüyorum. Bu lastiklerin acilen toplatılması, lastik bedelle...

 • profile
1 Destekçi
profile
 • 0görüntüleme
 • 17 Mayıs 20:55

Sizin gibi köklü bir firmaya yakışmayan Durduk yerde bozulan lastikler ile başım dertte. 2018 model aracımda firmanızın severek kullandığım 1 takım p7 cinturato lastiğinizi kullanmaktayım fakat geçen yıl 1 tanesi durduğu yerde bel verdi 1 tanesi de bozuldu. Şu an iki lastiğimde yok ekstra masraf ede...

 • profile
1 Destekçi
profile
 • 0görüntüleme
 • 04 Kasım 2020 19:59

Pirelli cinturato p7 lastik aldım 2 ay oldu 4 mevsim yağmurlu havada jilet gibi kayıyor yokuşlarda hiç çıkmıyor kuru havada bile yokuşlarda patinaj çeke çeke çıkıyor nasıl bir lastik yapmışlarsa benim önceki b*** lastiklerim kabak olmasına rağmen daha iyiydi bu sorunların hiç biri yoktu bu lastikler...