17 Ağustos 2013

Pınar Süt Patlayan Süt!

İş yerinde çaycımız süt kaynatırken birden bir patlama oldu. Sütün patladığını söyledi. Süt ısındıkça ufak ufak patladığını ve etrafa saçıldığından bahsetti. Bizde çay ocağına gittik ve sütün ocağa dağılmış olduğunu, sütün pelteleştiğini gördük.

Süt nasıl patlar neden patlar ? Pınar Süt'ün ürünlerini artık alamayacak mıyız ? Oğluma ne içereceğiz? Nasıl bir kimyasal ürün var ki sütün içinde patlamaya sebep oluyor? Nedir bu sütün içinde homojen karışmayan ve patlayan?

Derya 1.150 Okunma

Cevaplar

  • Derya'nın Teşekkür Mesajı14 Kasım 2013

    Pınar Süt aynı hafta içinde Kalite Yönetici tarafından ziyaret edildim. Patlama sebebi ile ilgili olarak; sütün taşınma sırasında oluşabilecek tetra kartonlarının çatlaması, ezilmesi, zarar görmesi sonucunda sütün içinde bulunan taneciklerin ( ben bu şekilde anladım) çökmesi sonucunda direk sıcaklığa maruz kalındığında aniden ( ısınan havanın genleşmesi gibi düşündüm) bu parçacıkların yukarı çıkma istediği üzerine patlamanın meydana gelebileceğini belirtti. Sütün son kullanma tarihine de yaklaşmıştı.. verdikleri cevap ikna ediciydi. Ama yinede şişe süt alınması ( ki bu şişe sütlerinde açık renkli olmaması , ışığı geçirmeyen renkte olması) daha mantıklı geliyor. Pınar Süt'e ilgisinden ve hızlı yanıt vermesinden dolayı çok teşekkürler.

  • Pınar Et ve Süt Temsilcisi11 Kasım 2013

    Sayın Yetkili, D.I'ya ait şikayeti tarafımıza ilettiğiniz için teşekkür ederiz Sayın D.I ile konu hakkında görüşülmüş olup kendisine bilgi verilmiştir. Bilgilerinize Saygılarımızla Pınar İletişim Merkezi 444 76 27

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön