01 Haziran 2013

Pınar Et Yanıltıcı Reklam ve Ürün!

Gurme sucuk reklamının içeriğinin aldatıcı olduğunu ben de düşünüyorum. Reklamda ısrarla ''etin en özel yerinden'' ifadesi kullanılıyor. İçerik bilgilerinde ise dana eti diye konu geçiştirilmiş. Ürünü kullandım ve hiç öyle etin en özel yerinden yapılmış gibi bir tadı yok. Nedir şimdi bu etin en özel yeri? Bonfileden mi yapıyorsun sucuğu, kontrfile mi, antrikot mu?? Alakası yok. Eee nerede o zaman etin en özel yeri ?

Ali 363 Okunma

Cevaplar

  • Ali 04 Haziran 2013

    Pınar iletişim merkezine ben ulaştım ve kendileriyle görüştüm. Gurme sucukta but etlerini kullandıklarını,dana but etinin diğer etlere göre daha özel ve kıymetli olduğunu ilettiler.Dana but etinin özel ve kıymetli(!) olarak nitelendirilmesi konusunda tebessüm ettim sadece ve kim söylüyor bunu dedim.Uzmanlarımız aktardı yanıtını aldım.Tarafsız bir şekilde,bilinçli bir tüketici olarak ''vikipedia'' dan alıntıladığım kısmı paylaşıyorum: ''Dana etinin gerdan, but ve karın kısımları daha çok hareket ettikleri için daha kaslı ve serttir. Gerdan, but ve karından uzakta kalan kısımlar dana etinin en yumuşak ve en tercih edilen (dolayısıyla en pahalı) kısımlarıdır.'' İstediğiniz kasaba,yada bu işlerden anlayan bir uzmana sorun benim yanıtımı destekleyecektir.En az tercih edilen,kas,sinir dokusu en yoğun kısımlardan birini ''etin en özel yerinden '' diye reklam yapmak,bunu savunmak tüketiciyi aldatmak ve yanlış bilgilendirmek değil midir? Bu durumu kesinlikle etik bulmuyorum.Etin en özel yeriyle alakası olmadığını da pınar teyit etmiş oldu.

  • Pınar Et ve Süt Temsilcisi01 Haziran 2013

    Değerli Tüketicimiz, İletmiş olduğunuz konuyla ilgili sizi aradık ancak ulaşamadık. Konuyla ilgili görüşmek için 444 76 27’yi arayarak bize ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla, Pınar İletişim Merkezi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön