24 Temmuz 2015

Philips Lumea' nın Tüylere Geçici Etkisi!

8 ay önce satın almış olduğum Phlips Lumea sc2006/11 model ıpl cihazını 6. aya kadar düzenli kullandım. Bu süre zarfında tüyler tek tük çıktı. Ama yaklaşık 2 aydır cihazı kullanmayı bıraktım ve şuan bu duruma inanamıyorum; vücudumdaki tüm tüyler eskisinden daha beter bir şekilde çıktılar.


Ürünün pazarlamasında tüylere kalıcı etkisinin olmadığı hiçbir şekilde belirtilmiyor. Tüylerin tamamen bitmesini zaten beklemiyordum ama en azından böyle bir durumla karşılaşacağımı hiç beklemiyordum. Verdiğim 1200 lira şuan çöp olmuş vaziyette.


Ürünü iade etmek istiyorum, konuyla ilgili bilgilerinizi rica ederim.

Özlem 1.433 Okunma

Cevaplar

 • Özlem28 Ağustos 2015

  İşte bütün mesele bu. Cihaz için ilk kez "tüyleri uyutma sistemi" olduğunu söylüyorsunuz. Cihazın televizyonda ve sosyal medyada dönen hiçbir reklamında bu ifade edilmedi. Zaten öyle olsa işe yaramayacak bir cihaz için dünyanın parasını vermezdim. Bu nedenle özellikle aldatıcı olduğunuz için bu konuda tüketici mahkemesine başvuracağımı bildiririm.

 • Philips Temsilcisi28 Ağustos 2015

  Sayın K. , Şikayetvar.com sitesine yazmış olduğunuz yorum için teşekkür ederiz. Belirtmiş olduğunuz Lumea SC2006/11 ürün %80 e kadar tüğ azalması görülmektedir , fakat ürünü düzenli olarak 2 hafta 1 kullanmanız gerekmektedir.Ürünü kullandığınız da tüğleriniz uyku moduna girer ve uzun süre çıkmaz fakat siz 1 sene içerisinde düzenli olarak kullanmadığınız taktirde uyku modundan çıkabilir.Lumea ürünü tüğleri yakma veya dökme sistemi değil uyutma sistemidir.Almış olduğunuz ürün de üründen memnun kalmadığınız taktirde değişim veya iade işlemleri yapılamamaktadır. Görüşleriniz bizim için önemli olduğunu belirtir gelecek günlerde ki planlarımıza ışık tutacağınızı belirtmek ister iyi günler dileriz.

 • Özlem27 Ağustos 2015

  Anlaşılan buradan çözüme yönelik bir yaklaşım bulamayacağım. Bu ürünün kesinlikle ve kesinlikle tüylere kalıcı bir etkisi yok. Dünyanın parasını ancak 2 sene kullanacağım bir cihaza vermezdim asla. Cihazın reklam ve pazarlamasının aldatıcı olduğunu düşünüyorum. Şimdi bu ürünü sorunsuz bir şekilde iade edebilir miyim yoksa tüketici hakları ile kontak kurmalıyım? Bana sadece bu konuda kısa ve öz "evet, iade edebilirsiniz, ya da hayır, iade edemezsini" yazmanız yeterlidir. Son olarak; hakikkatten Philips markasına yakışmayacak bir pazarlama olmuş. Ürünün doğru şekilde tanıtırsın ona göre alıcı yine alır. Teşekkürlerimle.

 • Philips Temsilcisi24 Ağustos 2015

  Sayın K. , Şikayetvar.com sitesine yazmış olduğunuz yorum için teşekkür ederiz. Lumea ürünlerin de %80 e kadar tüğ azalması görülmektedir , ürünü düzenli olarak 1 sene kullanmanız ve tüğler azalsa bile 2 hafta bir kullanıma devam edilmesi gerekmektedir.Ürününüz de bir arıza var ise yetkili serrvis tarafından kontrolleri sağlanmaktadır , ürün de bir arıza yok ise düzenli olarak ürünü kullanmanızı tafsiye ederiz. Her türlü soru ve sorunlarınız için size yardımcı olmaktan mutluluk duyar iyi günler dileriz.

 • Özlem24 Ağustos 2015

  Merhabalar, mailime dönüş yaptığınız için teşekkür ederim öncelikle. Ürünü 1 sene kullanmam gerektiğini yazmışsınız. İster 1 sene ister 2 sene kullanalım, bıraktığımız zaman 2-3 ay sonra durumun farklı olmayacağından şüphem yok ne yazık ki. Cihazın etkisi kesinlikle ve kesinlikle kalıcı değil, lütfen bunu iddia etmeyin. Benim asıl sormak istediğim; cihazı problemsiz bir şekilde iade edebilir miyim? Bu konuda da bilgi dönerseniz memnun olurum.

 • Philips Temsilcisi28 Temmuz 2015

  Sayın K. , Şikayetvar.com sitesine yazmış olduğunuz mail için teşekkür ederiz. Belirtmiş olduğunuz konu ile ilgili ilk 1 sene içerisinde ürünü düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir.Ürün hormonel yapıya göre fark gösterdiğinden dolayı her tüketicide aynı sonuca varılmamaktadır.%100 garanti verilmemektedir fakat kullanıp memnun olan tüketicilerimiz bulunmaktadır.Belirtmiş olduğumuz gibi ürünün kullanılmasını bırakmadan 1 sene içerisinde kullanabilirsiniz. Her türlü soru ve sorunlarınız için size yardımcı olmaktan mutluluk duyar iyi günler dileriz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön