26 Temmuz 2016

Philips Garanti Süresi Dolmayan Ürünü Raf Ömrü Dolduğu İçin Garanti Kapsamında Kabul Etmiyor

Yaklaşık 6 ay önce satın almış olduğum Philips marka el blender'ı ilk kullanımımda bozuldu ve 26.07.2016'da garanti belgesiyle birlikte İzmit yetkili servise götürdüm. Yetkili servis ürünün üretildiği tarih ve satıldığı tarih arasında belirgin fark olduğunu ek olarak faturayı da istediklerini, firmaya üst yazı yazacaklarını, buna rağmen garanti kapsamında olup olmayacağına firmanın karar vereceğini belirtti.

Philips müşteri hizmetlerini aradığımda ise ürünün raf ömrünün dolduğunu, garanti kapsamında olmayacağını ancak ücretli tamir yapılabileceğini belirtti. Garantinin alımdan sonra 2 yıl olduğunu söylediğimde raf ömrü dolduğundan ek yapabilecekleri bir şey olmadığını belirttiler. Ürünün raf ömrünü müşteri olarak ben bilemem.

Philips'in bunu bilmeyen, dışarıda satılımını organize edemeyen, garanti kapsamında ürünü tamir edemeyen bir firma olduğunu bilmiyordum.

Asim 1.297 Okunma

Cevaplar

 • Asim31 Temmuz 2016

  Herkese her yerde onerim Philips urunlerden uzak durmalari olacak.

 • Asim31 Temmuz 2016

  Hakkimi tüketici hakları mahkemesinde arayacagim. Garanti suresi dolmamis urunu tamir etmemenin hesabini mahkemede verirsiniz.

 • Philips Temsilcisi29 Temmuz 2016

  Sayın Ö., Şikayetvar.com sitesine yazmış olduğunuz yorum için teşekkür ederiz. Belirtmiş olduğunuz konu ile ilgili olarak, yetkili birimle irtibata geçilmiştir.Garanti belgenizin üzerinde yer alan seri numarası ile ürün incelendiğinde ürününüzün raf ömrü dolmuştur.HR1377/90 model numarası ile kontrol edildiğinde ürün 2009 üretim tarihli bir üründür.Yaal olarak küçük ev aletlerinde parça temin süresi 5 ila 7 yıl arasındadır.Konu hakkında yapılabilecek farklı bir işlem bulunmamaktadır. Her türlü soru ve sorunlarınız da size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Saygılarımızla, Türk Philips Ticaret A.Ş. Tüketici Danışma Merkezi 0 850 222 7445

 • Philips Temsilcisi26 Temmuz 2016

  Sayın Tüketicimiz, Bizimle paylaştığınız geri bildirim için teşekkür ederiz. Memnuniyetiniz bizim için çok önemlidir. Konuyu hassasiyetle ele alacağımızdan emin olabilirsiniz. Sorununuzu en kısa sürede çözüme ulaştırmak için size ulaşacağız. Çağrı Merkezi bilgileri için: http://dev.philips.com.tr/c-w/support-home/support-contact-page.html?review Size en yakın yetkili servisimizin iletişim bilgilerine bu linkten ulaşabilirsiniz: http://www.turkey.philips.com/about/company/local/sustainability/index.page?userCountry=tr&userLanguage=tr Philips ürünlerine göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Türk Philips Ticaret A.Ş. Tüketici Danışma Merkezi 0 850 222 7445

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön