09 Aralık 2015

Philips Garanti Kapsamı Hakkında!

Mayıs 2015' de bir internet sitesinden Philips Marathon ultimate fc9912/01 model elektrik süpürgesi satın aldım. Başka markalarda emsalleri daha ucuza iken 740 liraya aldım. Süpürgemin sapı henüz senesini doldurmadan bozuldu ve o kadar para verip aldığım ürünün sapı ücret karşılığı değişecek dendi, servis ve Philips tarafından bu ürünün dayanıksızlığı bana fatura edilmek isteniyor. Philips bana ''Belirtmiş olduğunuz konu ile ilgili olarak, ürününüze ait tutma kolu kullanıldıkça aşınma özelliğine sahip olduğundan dolayı garanti kapsamında işlem görememektedir'' diyor. Dalga geçer gibi saf yerine koyuyorlar.

Abdurrahman 2.026 Okunma

Cevaplar

 • Abdurrahman18 Aralık 2015

  Mayıs ayında aldım süpürgeyi 7 ay olmuş. Kullanıldıkca sarf malzemesi aşınır deniyor. Bu kadar kısa zamanda supurgenin sapı kırılıyor ise kalite sorunu var demektir. Kaldı ki sarf malzemesi dediğiniz şey nedir? Sarf Malzemeleri adı üstünde sarfedilen yani kullandıkca azalan şeyler için söylenir. Elektrik süpürgesi sarf malzemesi değil, dayanıklı tüketim malları grubundadır. Ancak Philips marka olunca dayanıksız tüketim mali demek daha doğru olur.

 • Philips Temsilcisi18 Aralık 2015

  Sayın Doğan, Şikayetvar.com sitesine yazmış olduğunuz yorum için teşekkür ederiz. Belirtmiş olduğunuz konu ile ilgili olarak, sizi çok iyi anlayabiliyoruz. Ancak sarf malzemeler kullanıldıkça aşınma özelliğine sahiptir. Bu yüzden garanti kapsamında bir işlem yapılamamaktadır. En yakın yetkili servislerimizden ücret dahilinde temin edebilmektesiniz. Her türlü soru ve sorunlarınız da size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Saygılarımızla, Türk Philips Ticaret A.Ş. Tüketici Danışma Merkezi 0 850 222 7445

 • Abdurrahman12 Aralık 2015

  Buraya ''ilgilenecegiz ve sorununuzu halledecegiz" yazınca gerçekten öyle yaptıklarını sanmayın. Beni şikayetimle ilgili ne arayan oldu ne soran. Kesinlikle bu markayı bir daha almam ve kimseye tavsiye etmem. Bu konuda Arçelik on numara.

 • Philips Temsilcisi09 Aralık 2015

  Sayın Doğan, Bizimle paylaştığınız geri bildirim için teşekkür ederiz. Memnuniyetiniz bizim için çok önemlidir. Konuyu hassasiyetle ele alacağımızdan emin olabilirsiniz. Sorununuzu en kısa sürede çözüme ulaştırmak için size ulaşacağız. Çağrı Merkezi bilgileri için: http://dev.philips.com.tr/c-w/support-home/support-contact-page.html?review Size en yakın yetkili servisimizin iletişim bilgilerine bu linkten ulaşabilirsiniz: http://www.turkey.philips.com/about/company/local/sustainability/index.page?userCountry=tr&userLanguage=tr Philips ürünlerine göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Türk Philips Ticaret A.Ş. Tüketici Danışma Merkezi 0 850 222 7445

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön