01 Şubat 2014

Philips Yedek Parça Göndermiyor.

Mart 2013'de Philips marka şarjlı el süpürgesi satın aldım. 27 Aralık 2013 tarihinde süpürgenin çekim gücü düşünce Bodrum'daki yetkili servise götürdüm. 02.01. 2014'de sorunun filtreden kaynaklandığını ve bu garanti kapsamına girmediği için onayımı aldıktan sonra sipariş verecekleri söylendi. Onayımı aldıktan sonra aynı gün 2249** sipariş numarası ve 4322004934** ürün koduyla sipariş verildi. Bir kaç kez yinelenmesine rağmen geri dönüş olmadı. 27 Ocak'da çağrı merkezini arayarak durumu anlattım ve aynı gün bir hafta içinde çözümleneceği konusunda SMS aldım. Ancak sorun hala çözümlenmediği gibi, hiç bir geri dönüş yapılmadı. Nihayet Hollanda Ana merkeze mail attım.Hala bekliyorum.

Arzu 283 Okunma

Cevaplar

 • Philips Temsilcisi15 Şubat 2014

  Sayin A. ; Şikayetvar.com sitesinde yapmis oldugunuz yorum icin tesekkür ederiz. Görüslerinizin bizim icin önemli oldugunu belirtir , gelecek günlerde ki ürün planlamamiza isik tutacagini tarafiniza iletmek isteriz. Her turlu soru ve sorununuzda size yardimci olmaktan mutluluk duyariz. Tesekkür eder iyi günler dileriz.

 • Arzu10 Şubat 2014

  Sayın Yetkili, Az önce firmanızdan şöyle bir SMS aldım: Ürünle ilgili yetkili kişilerle görüşme sağlandı. Ürününüzün arızasını yetkili servislerimiz tarafından yapıp arıza görülmeden size teslim edilmiştir. Bu konuda yapılabilecek farklı bir durum bulunmamaktadır. 1. Ürünü servisinize arıza tespiti için 27. Aralık. 2013 tarihinde teslim ettim. Tek sorunum çekmemesi idi. 2. 2. Ocak. 2013 tarihinde ürünün kontrol edilerek yetkili servisiniz tarafından bana arızanın filtrede olduğu, filtrenin ıslanmış olduğu için çekim yapmadığı, süpürgemin başka bir arızası olmadığı ve bu garanti kapsamına girmediği için ödemeyi kabul edersem sipariş verecekleri söylendi. 3. Bilinçli bir tüketici olarak bunun benden kaynaklanan bir sorun olduğunu fark ederek hiç itirazsız onay verdim. 4. Size sipariş çekilmiş olduğu halde hiç bir bilgi vermediğiniz için ürün bir aydan uzun süre (4. Şubat.2014 tarihine kadar) servisinize kaldı. 5. Söz konusu servisten aynı gün filtre bedelini ödeyerek ürünü geri aldım. 6. Yetkili servisinizin de başka bir arızası olmadığını teyid ettiği ürünü eve getirip kullandığımda servise götürdüğümde olmayan yeni arızaları fark ettim ki bunların olmadığını servisiniz söylemişti zaten. Bu arızaların en olduğunu bir önceki yazımda belirttiğim için tekrar sıralamayacağım. Ancak durum son derece açıktır ki sadece filtre sorunuyla servise giden ve servisiniz de bu teyid ettiği bir ürün servisten yeni arızalarla geri dönmüştür ve siz yapılacak bir şey yok diyorsunuz. Servise arızasız giden ve arıza ile dönen bir ürün için bu söyleyen bir firmaya karşı tüketici olarak hakkımı her türlü mercide arayacağımı ve Philips ile ilgili görüşlerimi her yerde paylaşacağımı bilmenizi isterim.

 • Philips Temsilcisi10 Şubat 2014

  Sayın Altınanıt, Şikayetvar.com sitesine yazmış olduğunuz yorum için teşekkür ederiz. Ürünle ilgili Bodrum yetkili serviste ki arkadaşlarımızla görüşme sağlıyoruz.Konu hakkın da tekrardan geri dönüş yapılıp sizinle iletişime geçilecektir. Her turlu soru ve sorununuzda size yardimci olmaktan mutluluk duyariz. Bilgilerinize sunarız. Saygilarimizla Turk Philips T. A.S. Tuketici Danısma Merkezi 444 7 445

 • Arzu08 Şubat 2014

  Sayın Yetkili, Firmanız ile direkt bağlantıya geçtiğim zaman cevap alamadığımı ve sorunumun çözülmediğini daha önceki deneyimlerim sonucu bildiğimden buraya yazıyorum. Söz konusu filtre sorunu çözümlendi ve süpürgemi nihayet 4. Şubat tarihinde geri alabildim. Hafta içinde yoğun olduğumdan dolayı bugün deneme fırsatı buldum ve gördüm ki servise götürdüğümde sağlam olan parçalar da işlemez duruma gelmiş. Şöyle ki: 1. Küçük el süpürgesi tek başına çalışmıyor; çalışsa bile hemen kapanıyor. 2. Evet filtre değiştirilmiş ama emiş gücü eskisi gibi değil. 3. Emiş gücünü arttıran ikinci düğme canı isterse çalışıyor. O da aynı küçük parça gibi çalışsa bile hemen kapanıyor. 4. Şarjı eskisi gibi değil; hemen bitiyor. Özet olarak sadece filtresi değişecek diye servise verdiğim el süpürgem bozulmuş bir halde geri geldi. Sizin de bildiğiniz gibi bu el süpürgesinin fiyatı piyasadaki bir çok normal elektrik süpürgesinden daha fazla ve benzerlerinin en az üç katı. Tercih etmemim sebebi diğerlerinden daha iyi olduğunu düşünmemdi. Nitekim filtre sorunu başlayana kadar böyle düşünüyordum. Ancak filtre sorununu çözme sürecindeki duyarsızlığınız ve yavaşlığınız; ardından servisten gelen makinenin sağlam bölümlerinin de bozulmuş olması sonucu bu düşüncem değişti. Hollanda merkezinize de yazdığım gibi, sizden klişe cevap alacağımı bile bile bu ürünün değiştirilerek mağduriyetimin giderilmesini talep ediyorum. Saygılar.

 • Philips Temsilcisi06 Şubat 2014

  Sayın Altınanıt, Ürünle ilgili olarak olarak bazı talihsizler yaşamış olduğunuz için sizi bu konu da çok iyi anlıyoruz.Bundan sonra ki ürünlerinizde bir daha bu yada farklı olayların yaşanmamasını temenni ederiz.Görüslerinizin bizim icin önemli oldugunu belirtir, gelecek günlerde ki ürün planlamamiza isik tutacagini tarafiniza iletmek isteriz. Her turlu soru ve sorununuzda size yardimci olmaktan mutluluk duyariz. Tesekkür eder iyi günler dileriz. Saygilarimizla Turk Philips T. A.S. Tuketici Danısma Merkezi 444 7 445

 • Arzu06 Şubat 2014

  Sayın Yetkili, Filtre gibi bir elektrik süpürgesinin en çok arıza veren parçasının stoklarınızda bulunmamasını kabul etmiyorum.

 • Philips Temsilcisi06 Şubat 2014

  Sayın Altınanıt, Şikayetvar.com sitesine yapmış olduğunuz yorum için teşekkür ederiz. Ürünle ilgili yetkili servisle görüşme sağlandı ürünlerin parçaları aksesuar teyminleri yurt dışından geldiği için gecikme olmuş fakat ürün yapılmış aldığımız bilgiler doğrultusunda size teslim edilmiş. Görüslerinizin bizim icin önemli oldugunu belirtir, gelecek günlerde ki ürün planlamamiza isik tutacagini tarafiniza iletmek isteriz. Her turlu soru ve sorununuzda size yardimci olmaktan mutluluk duyariz. Tesekkür eder iyi günler dileriz. Saygilarimizla Turk Philips T. A.S. Tuketici Danısma Merkezi 444 7 445

 • Arzu04 Şubat 2014

  Philips firmasının müşteri memnuniyeti konusuna yaklaşımını son derece gayri profesyonel buldum.Sitenize yazana kadar ne sorunu çözdüler, ne de geri dönüş yaptılar. Şikayet yazdıktan sonra 1 günde çözebildikleri bir sorunla bir ay ilgilenmemiş olmaları kabul edilir gibi değil. Bu aşamaya getirmemeleri gerekirdi. Dolayısıyla bir daha Philips adını dahi duymak istemiyorum, hiç bir ürününü asla almam.

 • Arzu03 Şubat 2014

  Sayın Yetkili, Bir aydır zaten bundan farklı bir söylem duymuyorum. Hala bilgi alamadınız ise Philips firmasının çalışma sisteminin ciddi olarak gözden geçirilmesi gerekiyor. Sorunu çözecekseniz çözün. Yoksa Tüketici Mahkemesine gideceğim. Saygılar.

 • Philips Temsilcisi03 Şubat 2014

  Sayin Altınanıt, Sikayetvar.com sitesine iletmis oldugunuz probleminiz tarafimiza ulasmistir. Bu konu ile ilgili yetkili servisimizle iletişime geçip sipariş vermiş olduğunuz yedek parçayla ilgili detaylı bilgi alıp tarafınıza en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır. Her turlu soru ve sorununuzda size yardimci olmaktan mutluluk duyariz. Bİlgilerinize Saygilarimizla Turk Philips T. A.S. Tuketici Danısma Merkezi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön