30 Aralık 2013

Philips TV Televizyonumda Kanal Taşıma Sorunu Yaşıyorum!

Taşıdığım kanalları bilahire sona atıyor. TV'nin faal olduğu arızanın uydu sinyal gücünün zayıflığından kaynaklandığı belirtildi. Uydu Lnb ve kablomu yeniledim. Eskiden 45 Db olan sinyal 67 ve 71 Db yükseldi fakat netice değişmedi. TV akşam 4 saat seyrettim. Kumanda'dan her türlü kanal geçişleri yaptım. Normal daha sonra son kanal geçişimde tam 4 tane kanalı en sona attı.


Mesela A kanaldan B kanala geçerken B kanalı atmıyor rastgele atıyor. Attığı kanalın bir kanal 7 sinyal gücü 71 Db'dir. En zayıf kanalım Beyaz TV onu attığını görmedim. Şuda var servisi kurulumundan sonra kanal taşıması yapmasam. Atma olayı yok. Bu durumda arıza sinyal zayıflığından kaynaklanmıyor. Servis gelip tekrar baksın yazdığım doğru.

Murat 529 Okunma

Cevaplar

  • Philips TV Temsilcisi30 Aralık 2013

    Sayın Müşterimiz, Şikayetvar.com sitesi üzerinden aktarmış olduğunuz bilgileriniz ilgili birimlerimize iletilmiştir. Belirtmiş olduğunuz konu ile ilgili olarak; kumandanızdan hızlı ve seri bir şekilde 123654 tuşlarına bastığınızda çıkan CSM ekranına ulaşacaksınız. Bu ekranda değerler olacaktır. Buradan 1.1 Set Type'nin karşılığında bulunan kodu ve kumandanızda bulunan aşağı yön tuşuna tuşlayarak 2. sayfaya geçmeniz ve 2.1 Current Main Software'de bulunan değeri bizimle paylaşmanızı rica ederiz. Her türlü konu ve önerilerinizde size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Türk Philips TV Tüketici Danışma Merkezi 444 8 445

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön