26 Kasım 2018
Yorum Yap
#11201832

Philips TV Smart TV 55Pus6561/12 Uydu Sinyali Yok!

Philips 55PUS6561/12 model dahili uydu alıcı televizyonumdan, ikamet ettiğim sitenin merkezi uydu anteni vasıtasıyla uydu kanallarına bağlanamıyorum. Dakikalarca süren uydu ara işlemi sonrası ''Uydu Bulunamadı'' uyarı alıyorum. İnternet üzerinden yaptığım araştırmada Philips xx pus 6561/12 serisi Smart TV kullanıcılarının birçoğunda aynı sorunun yaşandığını, hatta 49 pus 6561/12 serisine sahip bir kullanıcının, Philips Türkiye'nin sorunun çözülmesi konusunda duyarsız kalması sonucu Tüketici Mahkemesi'ne Başvurup Mahkemenin ''Ürünün Ayıpsız Misli İle Değiştirilmesi'' şeklindeki kararı sonrası ayıplı ürünün değiştirilmesini sağladığını öğrendim.


Philips Türkiye Müşteri Hizmetleri ile yaptığım görüşmede, telefon üzerinden verdikleri komutlar ile bazı kontrolleri gerçekleştirdikten sonra, bana sorunun bulunduğum binanın Merkezi Uydu Sistemindeki bir arızadan kaynaklandığı ve ''Uyducu'' çağırmam gerektiği söylendi. Her ne hikmet ise, bulunduğum binada S**, L**, V** marka dahili uydu alıcı Smart TV kullanan komşularımdan hiçbiri ''Sinyal'' problemi yaşamazken bu problemi bir tek ben yaşıyorum. Philips Türkiye yetkililerinden xx pus 6561/12 serisi Smart TV'lerdeki üretim veya yazılım kaynaklı bu soruna ilişkin samimi bir yaklaşım sergileyip, Philips Marka'sına güvenerek binlerce TL para karşılığında Teknosa Mersin Şubesinden satın aldığım garantili televizyonumun arızasını düzeltip mağduriyetimi gidermelerini talep ediyorum.

Emrah Emrah 1.665 Okunma Yorum Yap

Cevaplar

  • Philips TV Temsilcisi26 Kasım 2018

    Değerli müşterimiz, Şikayetvar.com üzerinden bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz. Cihazınızın detaylı olarak incelenebilmesi için tarafınıza servis yönlendirmesi yapılmıştır. Yetkili servisimiz 1 iş günü içerisinde sizleri sisteme kayıtlı olan telefon numaranız üzerinden arayacak ve 3 iş günü içerisinde hizmet verecektir. Her türlü konu ve önerilerinizde size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Saygılarımızla, Philips TV Tüketici Danışma Merkezi 0 850 222 44 66 [email protected]

Ziyaretçi Yorumları