14 Temmuz 2015
#3377991

Philips TV Donma Yapıyor

Öncelikle Smart TV diye aldığım TV'den hiçbir şekilde yararlanamadım o kadar yavaş o kadar hantal ki sinir krizi geçirirsiniz. Yani ilk aldattıkları konu burada, biraz inat ederseniz bu TV ile hemen donuyor ve fişi çekmezseniz öylece kalır, gelelim görüntüye DVD ya da HD bir yayın izliyorsunuz.


Ekran gölgeli yani görüntü geçişlerinde ışığı kısıp açıyor. Servis ilk geldiğinde problem var deyip aldı ve 1 hafta sonra geri geldi, düzelmedi ve toplamda 3 kere bu arıza için aldılar 1 kerede kanal değiştirirken görüntü gidiyor ve geri gelmediği için aldılar ve parça değişimi olduğunu söylediler. Sonuç yine aynı, marka olamamış bu isimden uzak durun Philips, ben bu TV'yi aldığım yerin önüne atacağım.

Ersin Ersin 1.081 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Ersin24 Temmuz 2015

  Öncelikle şikayet var a teşekkür derim,752 tüketiciye ulaşmış yazım aynı zaman da sosyal medya paylaşımlarım ile bu rakam 434 paylaşım ve takiben toplamda 3136 paylaşıma ulaştı benim belirtmiş olduğum şikayetimi güncelleme yapmalısınız diye geçiştiren hiçbir şekilde ciddiye almayan Philips TV isimli şirketin satış sonrası sorumluluklarını da buradan görmüş oldular ve kararlarını buna göre vereceklerine eminim! Unutmayalım ki ürünün arkasında duramayan satış sonrası hizmet veremeyen bir isim marka olamaz ve zamanla kaybolur gider!

 • Ersin21 Temmuz 2015

  Yazılım güncellemeniz hiçbir işe yaramadı şuana kadar, smart özelliğini kullanmayı bırakın kanal değişirken ve ses kısma açma işlemi yaparken bile donan bir TV!

 • Philips TV Temsilcisi15 Temmuz 2015

  Değerli Müşterimiz, TV nize yüklü sabit yazılım sürümünün güncellenmesi gerekmektedir. Aşağıda bulunan linkten dosyayı indirdikten sonra anlatılan talimatlar neticesinde; yazılım yükleme işlemi yapabilirsiniz. Yazılım dosyasını yüklemek için aşağıdaki linke tıklayınız; http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?slg=tr&scy=tr&mid=Link_Software&ctn=47PFL5008K/12 Dosyayı bilgisayarınıza indirdikten sonra gerekli işlemler aşağıdadır; 1) İndirdiğiniz Zip li dosya içerisinde bulunan autorun.upg dosyasını çıkartarak boş bir usb belleğe kaydediniz. 2) Cihaz kapalı konumundayken (Cihazın güç kablosu prizden çıkarılmış bir vaziyette) USB yi TV ye takınız ve sonra cihazın güç kablosunu prize takınız. Yükleme otomatik olarak başlayacaktır. 3) Bara göstergesi % 100 olana kadar TV yi kapatmayın ve USB yi çıkarmayınız. 4) % 100 olunca ekrana gelen yazılım yükleme tamamlandı uyarısından sonra USB yi TV den çıkarınız. 5) Cihazın güç kablosunu prizden çekip, yaklaşık 1 dk. bekledikten sonra tekrar fişi takarak cihazı çalıştırınız. alt tarafta ise yazılım işlemini nasıl yapacağınızı anlatan bir video bulunmaktadır. http://www.youtube.com/watch?v=jNTjX2EvO9s NOT: Yazılım güncelleme otomatik olarak başlamaz ise; EV (HOME) TUŞU> KURULUM ya da AYARLAR > YAZILIM AYARLARI> YEREL GÜNCELLEMELER> AUTORUN.UPG dosyasını seçerek YA DA; AYARLAR TUŞU > AYARLAR > YAZILIMI GÜNCELLEME > YEREL GÜNCELLEMELER > AUTORUN.UPG dosyasını seçerek işlemi manuel olarak başlatabilirsiniz. Saygılarımızla, Philips TV Tüketici Danışma Merkezi 0850 222 44 66

 • Ersin15 Temmuz 2015

  Current Main Software: tpm1013e_003.005.000.001 istediğiniz bilgiler, konuyu tekrar anlatmak istemiyorum tüketici danışma merkezinize.

 • Ersin15 Temmuz 2015

  Değerli Philips TV Tüketici Danışma Merkezi; sizin söylediklerinizden çok daha fazlasıyla uğraştım, yetkili servisten görüntüde problem olduğunu kabul edip toplamda 3 defa alıp götürdüler TV yi ve düzelme gerçekleşmedi bununla beraber şuanda bu durumu kabul etmiyor yetkili servis, şunu ifade edeyim ben bu ayıplı ürünü, gÜMRÜK ve tic bakanlığı hakem heyetine ibraz edicem ve ayıplı ürün olduğunu ispat edeceğim, bu yolu izlemem deki tek neden yetkili personelinizin konuyu saptırıp ayıplı ürünün arkasında durmamasıdır, ve bu durumu tüm sosyal medya ve diğer merci ler de ifşa edeceğimden hiç şüpheniz olmasın.

 • Philips TV Temsilcisi14 Temmuz 2015

  Değerli Müşterimiz, Belirtmiş olduğunuz konu ile ilgili olarak, size sağlıklı bir şekilde yardımcı olabilmemiz için aşağıdaki bilgileri bizimle paylaşmanızı rica ederiz; Kumandanızdan hızlı ve seri bir şekilde 123654 tuşlarına bastığınızda CSM ekranına ulaşacaksınız. Uzaktan kumandanızdaki aşağı yön tuşuna 1 kere basarak, 2. sayfaya geçiniz ve aşağıdaki bilgiyi lütfen bizimle paylaşınız; 2.1 Current Main Software: CSM ekranı, yazılım bilgisi (2.1 Current Main Software) ekran görüntüsünü fotoğraf olarak ve TV performansında bahsetmiş olduğunuz durumu video ya çekmenizi ve [email protected] adresine göndermenizi rica ederiz, Saygılarımızla, Philips TV Tüketici Danışma Merkezi 0 850 222 44 66 [email protected]

Ziyaretçi Yorumları