27 Ekim 2015

Philips TV 4k Televizyon Diye 4k Monitör Satıyorlar.

15.1.2015'de ilerde 4k yayınlar başlayacağı için, Philips TV'yi aldım. Dün gece FB maçı için özellikle (Türksat) için uydu anteni kurdurdum. Ama siyah ekran ve ses ile karşılaştım. Teknik özelliklerini inceledim ki anlamak zorunda değilim, hiçbir uyarı yok. Meğerse 4k olarak satılan televizyondaki HDMI harici bütün girişler sadece 1080 destekli imiş.

Yani sadece monitör olarak kullanılıyor. Ama satın alırken 4k destekliyor, bütün girişler diye satılıyor. Aklıma dahi gelmedi sormak? Yani ek HDMI çıkışlı uydu alıcısı almak zorundasınız. 4k uydu yayını seyretmek için ama uydu alıcı içinde var TV'nin. Bu bana göre tüketiciyi kandırmak, yanlış yönlendirmektir. İmkan olsa TV'yi hemen geri veririm.

Cenk 1.004 Okunma

Cevaplar

  • Cenk 11 Kasım 2015

    Philips sanırım bu standart yorumu bütün şikayetleri altına koyuyor. Başka bir kandırmaca bence. Yani biz ilgileniyoruz havasını vermek için. Ama inanın, telefon açıp söylediğimde, isterseniz yasal haklarınızı aramakta özgürsünüz diyip hiçbir şey yapmıyorlar. Sadece Philips'de değilmiş 4k TV yerine monitör satan firmalar. Samsung, LG o dönemde çıkan bir çok model bu şekilde satılmıi Bizler de aifyet ile yemişiz maalesef. İşin kötüsü, üketici mahkemesine bile gitseniz mahkeme tarihini bile 6 ay sonrasına veriyorlar. Yani haklı bile olsanız masrafları, avukatı derken en az cebinizden mahkeme açtığınız anda 2000 TL gibi bir rakkam çıkıyor. Tamam faizleri ile geri alıyorsunuz ama? Tadınız kaçıyor

  • Cenk 09 Kasım 2015

    Hassasiyet ile ele almayın. 4k alıcısı olmayan bir TV'yi 4k televizyon olarak satmak tüketiciyi kandırmaktır. kutusunun üzerinde bile koskaca 4k uhd televizyon yazıyor. Bu işi sizler bilirsiniz. bilen biri olarak bana televizyon ne demek açıklarmısnız? 4k bir televizyon alıyorsunuz. Bana göre (ki bir çok kişi de size aynı sözü söyleyecektir) televizyon demek havadan (uydu veya dvb) gelen yayınları alan cihaz demektir. Buna Kablo TV 'de dahil. Şimdi 4k olarak aldığınız bir televizyon, ne uydudan ne de kablodan gelen yayınları 4Kolarak gösteremiyorsa, sadece HDMI girişlerinden 4k gösterebiliyorsa, o zaman bunun net olarak belirtilmesi lazımdır. mesela: full HD televizyon, 4k uhd monitor gibi.

  • Philips TV Temsilcisi27 Ekim 2015

    Değerli müşterimiz, sikayetvar.com üzerinden bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz. Belirtmiş olduğunuz konuyu hassasiyetle ele alacağımızdan emin olabilirsiniz. Dilerseniz Philips TV Tüketici danışma merkezimize hafta içi 08:30 - 17:30 ve Cumartesi ve Pazar günleri 09:00 - 18:00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz. (0850 222 44 66) Philips ürünlerine göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Philips TV Tüketici Danışma Merkezi 0 850 222 44 66

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön