Philips Teleskobik Boru Bir Sene İçerisinde İkinci Kez Bozuldu.

Onur A. |

Bir sene önce Philips fc9194 marka elektrik süpürgesi aldık. 6 ay geçmeden teleskopik borusu bozuldu. İki parçadan oluşan boru süpürürken tekrar iç içe geçmeye başladı. Servise götürdük değiştirdiler. Aynı sorun 6 ay sonra yine tekrarladı. Belimizi bükerek süpürmeye başladık. Tekrar servise götürdük 6 ay önce kendi değiştirdikleri parçanın sarf malzemesi olduğunu ve garanti kapsamına girmediğini söylediler.

Sarf malzemesi dediğin toz torbasıdır, hepa filtresidir. Süpürmek için tuttuğun boru nasıl sarf malzemesi olur anlamış değişim. Bu alet ilk gün bozulsaydı ne olacaktı. Bari garanti süresi olan iki sene geçsin de ondan sonra ne halimiz varsa görsek. Firma yetkililerine duyurulur.

Etiketler :

Hortum ve Aparatları Garanti Kapsam Yetkili Servis Hizmet Kusuru Yetkili Servis Tekrar Eden Sorun

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 19 Kasım
  11:49

  Sayın Aygün,

  Sikayetvar.com sitesine iletmiş olduğunuz probleminiz tarafımıza ulasmıştır.

  Belirtmiş olduğunuz yedek parça sarf( kullanıldıkça aşınma özelliğine sahip) malzemeler arasında yer almaktadır. Sarf malzeme tüketici kanunu tarafından belirtilmiş olup kullanma kılavuzunun garanti bölümünde " Garanti, aşınmaya tabi olan veya niteliği gereği sarf malzemesi olarak nitelendirilen veya camdan yapılmış ürünleri ve/veya ürün parçalarını kapsamaz" olarak ifade edilmektedir. İşlemleriniz ile ilgili yetkili servislerimizle iletişime geçerek talep ettiğiniz yedek parçayı ücretli olarak temin etmeniz gerekmektedir.
   
  Her türlü soru ve sorununuz da size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.
  Saygılarımızla,
  Türk Philips Ticaret A.S.
  Tüketici Danışma Merkezi
  0 850 222 7445
  Simply switch to printing double-sided and printing less