Philips Sorunlu Fırça ve Süpürge Sapı.

Sümeyra Y. |

Philips maraton süpürgem var alalı 6 ay olmamıştı ki sapı ve fırçası problem çıkarmaya başladı, süpürürken çok zorluk çekiyorum. Belimdeki fıtıktan dolayı iyi bir süpürge almaya karar verdim ve bu markayı tercih ettim ama çok pişmanım. Servise götürdüğümde süpürge sapının garanti kapsamına girmediğini söylediler ve 75 lira talep ettiler. Şikayetinizi gidin Philips'e söyleyin dediler. Ayrıca onların hatasının bedelini neden ben ödemek zorunda kalıyorum? Sağlam yapmamışlar suçlusu da ben oldum. Böyle bir markaya yakıştıramadım. Problemimi hemen çözmedikleri ve ürünlerinin arkasında durmadıkları için ise kimseye tavsiye etmem.

Etiketler :

Hortum ve Aparatları Garanti Kapsam

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Sümeyra Y.
  21 Ocak
  18:37

  Iyi günler
  Söylediğiniz konuyu ben de biliyorum ama ürün hiçbir darbe almadan kendi kalitesiz malzemesinden ötürü çok çabuk bozuldu. Kesinlikle kabul etmiyorum. Belli ki aksesuar kısımları çok dayanıksız yapılmış ki durmadan bozulsun biz de para verip alalım.
  Hala sorunumun çözüme ulaştırılmasını bekliyorum

 • 13 Ocak
  09:54

  Sayın Yeşilbaş,

  Sikayetvar.com sitesine iletmiş olduğunuz probleminiz tarafımıza ulasmıştır.

  Belirtmiş olduğunuz yedek parça sarf( kullanıldıkça aşınma özelliğine sahip) malzemeler arasında yer almaktadır. Sarf malzeme tüketici kanunu tarafından belirtilmiş olup kullanma kılavuzunun garanti bölümünde " Garanti, aşınmaya tabi olan veya niteliği gereği sarf malzemesi olarak nitelendirilen veya camdan yapılmış ürünleri ve/veya ürün parçalarını kapsamaz" olarak ifade edilmektedir. Sarf malzemeler dışarıdan gelebilecek sert bir müdehale de kırılmaya maruz kalabilecek nitelikte olduğu için garanti kapsamına girmez. İşlemleriniz ile ilgili yetkili servislerimizle iletişime geçerek talep ettiğiniz yedek parçayı ücretli olarak temin etmeniz gerekmektedir.

  Her türlü soru ve sorununuz da size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.
  Saygılarımızla,
  Türk Philips Ticaret A.S.
  Tüketici Danışma Merkezi
  0 850 222 7445
  Simply switch to printing double-sided and printing less