Philips Satış Sonrası Servis Hizmeti.

Perihan K. |

25/02/2014'de 2 yıl garantili Philips marka fc9150 model. Süpürge aldım sapıyla fırça aparatının bağlantısını sağlayan yaklaşık 3 mm'lik bir anahtar (bastırarak açılıp kapanmakta) bozuldu. Yetkili servisi aradığımda bana bunun mekanik kırılma olduğunu garanti kapsamına girmediğini söylediler. Bunun üzerine Philips müşteri hizmetlerini aradım bu bölümün sarf malzemesi olup Garanti kapsamında olmadığını ifade ettiler.

Garanti belgesinin 2. madde de yer alan ibare Bu ürünün bütün parçaları dahil olmak üzere tamamı (üretim ve montaj hatalarından ve/veya bozuk parçalardan oluşabilecek arızalara karşı) firmamızın garantisi altındadır. Taahhüdünü yerine getirmeyen firmayı kınıyorum.

Etiketler :

Hortum ve Aparatları Deformasyon Yetkili Servis Hizmet Kusuru

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Perihan K.
  04 Kasım
  17:32

  Buca tüketici hakem heyetinin 27.7.2015 tarih ve 41112118 sayılı kararı ile Philips marka süpürge konusunda süpürge aparatının sarf malzemesi sayılması kararı haksız bulunmuş ve Philips firmasından aparatın ücretsiz garanti kapsamında değiştirilmesi istenmiştir. Bu tip haksız uygulamalar karşısında susmayan ve sineye çekmeyen bireylerin mevcudiyetinin artması dileği ile şikayet sonucunu tüm Philips mağdurları ile paylaşmak istedim. Saygılar

 • 10 Aralık
  10:42

  Sayın Kılıç,

  Sikayetvar.com sitesine iletmiş olduğunuz probleminiz tarafımıza ulasmıştır.

  Belirtmiş olduğunuz yedek parça sarf( kullanıldıkça aşınma özelliğine sahip) malzemeler arasında yer almaktadır. Sarf malzeme tüketici kanunu tarafından belirtilmiş olup kullanma kılavuzunun garanti bölümünde " Garanti, aşınmaya tabi olan veya niteliği gereği sarf malzemesi olarak nitelendirilen veya camdan yapılmış ürünleri ve/veya ürün parçalarını kapsamaz" olarak ifade edilmektedir. İşlemleriniz ile ilgili yetkili servislerimizle iletişime geçerek talep ettiğiniz yedek parçayı ücretli olarak temin etmeniz gerekmektedir.
   
  Her türlü soru ve sorununuz da size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.
  Saygılarımızla,
  Türk Philips Ticaret A.S.
  Tüketici Danışma Merkezi
  0 850 222 7445
  Simply switch to printing double-sided and printing less