Philips Mutfak Robotu Arızası.

Deniz T. |

Philips mutfak robotu almayı düşünüyorum. Birçok markayı karşılaştırmalı olarak araştırdım. Philips mutfak robotlarına ilişkin şikayetleri okuduğumda blenderlarda ortaya çıkan sorunlarda "sarf malzemelerinin" kapsam dışı kaldığının ifade edilmesini şaşkınlıkla karşıladım. Sarf malzemesi kullanımla tüketilebilir malzemedir, çay, süt, yağ, benzin vb. gibi.

Bir mutfak robotunun herhangi bir aksamının "sarf malzemesi" olarak nitelendirilerek garanti kapsamı dışına çıkarılmaya çalışılması abesle iştigaldir. Makine tüm parçaları itibariyle 1-3 ay değil, tüm garanti süresince sorunsuz çalışabilir olmalıdır. İletişimin böyle olduğu bir çağda, sağlam yapamıyorsanız hiç yapmamanızı tavsiye ederim.

Etiketler :

İşlevini Eksik / Kusurlu Yapma

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Deniz T.
  19 Ocak
  11:47

  Standart cevaplarla hiçbir yere varamazsınız ne yazık ki. Dediğim gibi sarf malzemesi, tüketici kanunu lafzı ve ruhunda tüketilebilir malzemedir (örnek, süt, yağ, kola, su).

  aşınabilir malzeme diye bir tanım geliştirip bunu tüketici kanunundaki Sarf Malzemesi kapsamına sokmaya çalışmak! Tebrikler, üRÜNÜNÜZÜN her parçası aşınabilir kimi 3 ayda kimi 10 senede. Bana 2 sene boyunca hiçbir parçam aşınmayacak diyemiyorsanız, 2 sene garantili ürün verdim diyemezsiniz, ki tüketici kanunu da yanınızda olmaz.

 • Deniz T.
  24 Ekim
  13:22

  Tüketici Haklarının Korunması Hakkında Kanun
  madde 8 "muadili olan malların kullanım amacını karşılamayan, tüketicinin makul olarak beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar da ayıplı olarak kabul edilir".
  madde 10 "Teslim tarihinden itibaren altı ay içinde ortaya çıkan ayıpların, teslim tarihinde var olduğu kabul edilir"

  "sarf malzemesi" tüketilebilir malzemedir, "aşınabilir malzeme" değil. Bu tanımla, bu konuda açılması muhtemel davalarda hiç şansınız yok bence. Kolaygelsin.

 • 24 Ekim
  10:50

  Sayın Tandoğan,
  Sikayetvar.com sitesine iletmiş olduğunuz şikayetiniz tarafımıza ulasmıştır.
  Belirtmiş olduğunuz yedek parça sarf( kullanıldıkça aşınma özelliğine sahip) malzemeler arasında yer almaktadır. Sarf malzeme tüketici kanunu tarafından belirtilmiş olup kullanma kılavuzunun garanti bölümünde " Garanti, aşınmaya tabi olan veya niteliği gereği sarf malzemesi olarak nitelendirilen veya camdan yapılmış ürünleri ve/veya ürün parçalarını kapsamaz" olarak ifade edilmektedir.
   
  Her türlü soru ve sorununuz da size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.
  Saygılarımızla,
  Türk Philips Ticaret A.S.
  Tüketici Danışma Merkezi
  0 850 222 7445
  Simply switch to printing double-sided and printing less