Philips Arızalı Mp4!

Hanife Y. |

28. 08. 2014 tarihinde Kayseri yetkili servisiniz olan Kürkçüoğlu Ticarete Mp4ü arıza nedeniyle bıraktım. Daha sonra arayıp üründe sorun olmadığını belirttiler. Ürünü kontrol ettiğimde sorunun giderilmemiş olduğunu farkettim ve durumu servise bildirdim.

Tekrar getirmemi söylediler ve 23. 08. 2014te tekrar mp4ü teslim ettim. Sanayi mallarının satış sonrası hizmetleri hakkında yönetmeliğin 10. Maddesinin 6. Fıkrasına göre 1 yıl içerisinde aynı nedenle ürün yetkili servise götürülürse ücret alınmaması gerekir. Oysa dün şubeyi aradığımda isterseniz İstanbul'a yollayalım ama 50-60 tl ücreti çıkar dediler. Ben bu yönetmelik gereği ücret alınmaması hakkımı kullanmak istiyorum.

Etiketler :

Yetkili Servis Tekrar Eden Sorun

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 15 Ocak
  17:27

  Sayın Müşterimiz,

  Şikayetvar.com sitesi üzerinden aktarmış olduğunuz bilgileriniz ilgili birimlerimize iletilmiştir.

  Belirtmiş olduğunuz konunuz ile ilgili olarak; Cihazınızın tamir ücreti hususunda tarafınıza ulaşılamadığı için cihaz tarafınıza onarım işlemi sağlanmadan iade işlemi sağlanmamıştır. Sanayi mallarının satış sonrası hizmetleri hakkında yönetmeliğin 10. Maddesinin 6. Fıkrasına göre 1 yıl içerisinde cihaz onarım işlemi sağlanan parçada aynı arızanın tekerrür etmesi durumunda tarafınızdan ücret talep edilememektedir. Cihazınızda işlem yapılmamasından kaynaklı olarak tarafınızdan ücret talep edilmektedir.
  Her türlü konu ve önerilerinizde size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

  Saygılarımızla
  Philips Ses ve Görüntü sistemleri ürünleri
  Tüketici Danışma Merkezi
  0850 220 99 69