24 Ekim 2016 #6766162

Peugeot Ayıplı Mal

2015 model 208 active hdi aracımızdaki kaportasında oluşan vernik atmalarından dolayı 5. ayda yetkili servise başvurdum. İlk önce taş vurması diye direttiler. Daha sonra genel müdürlükle irtibata geçtim ve imalat kaynaklı olduğu ve garanti kapsamında lokal boyama yapılacağı söylendi. Boya servis tarafından yapıldı. Diğer taraflarda da bu problem oluşursa ne olacak diye sorduğumda, boya 5 yıl garanti kapsamında yine boyarız denildi.


Tabi araç boya yediği için piyasa şartları belli değer kaybı oluştu. Şimdi başka yerlerde vernik atması başladı, bakalım şimdi ne olacak. Genel müdürlüğe yazı yazdım. Bildiğim kadarıyla bir garanti yılı içinde aynı sebepten 2 kez mağdur olunursa, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 4822 sayılı Kanunla değişik 4. maddesinde ayıplı mal olarak kabul edilir ve bu araç ayıplı bir maldır.

Koray 7.503 Okunma

Cevaplar

 • Koray30 Kasım 2016

  İlk başvurudan beri yaklaşık 40 gün geçti hala sonuç alamadım. Bekliyoruz

 • Koray11 Kasım 2016

  Genel müdürlüğün yönlendirmesiyle firma olarak bildiğim boya firması bilirkişi yolladı serviste aracı inceledi. Sıkıntılı alanları resimledi boya kalınlıklarının ölçümlerini yaptı. Rapor sureti istediğimde veremeyeceğini söyledi. Sonuçta sıkıntı olduğunu bunun bir çok sebebi olabileceğini üstü kapalı belirtti. sağ olsun servistede ilgilendiler. Sonuç henüz belli değil Fransa fabrika üretiminden aracın şasi numarasıyla proseslerin sorgulanması yapılacakmış. Anlaşılacağı üzere beklemeye devam.

 • Koray27 Ekim 2016

  Peugeot genel müdürlük dönüş yaptı. Tespit ve rapor için aracı servise götüreceğim. Daha önce hatayı kabul edip kaput, sağ ön çamurluk sol ön direk garantiden boyandı. Bakalım şimdi sonuç ne olacak. İlk gittiğimde servis zorluk çıkarmıştı genel müdürlük devreye girince sonuç almıştık. Aracı 6 ayda bir sağını solunu boyatırsak arabayı satarken bayağı uğraşacağım. Gelişmeleri bilgilendirme için buradan gene paylaşacağım.

 • Peugeot Temsilcisi24 Ekim 2016

  Sayın Koray S., Müşterilerimizden gelen görüş ve talepler kalite standartlarımız kapsamında önemle değerlendirilmektedir. Talebinizle ilgili size özel Müşteri Danışmanınız en kısa sürede iletişime geçecektir. Saygılarımızla, Peugeot Müşteri İlişkileri 0216 579 94 44 peugeot.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön