10 Eylül 2013

Peugeot Aracımın Motorunda Gelen Ses Sorunu!

2012 model Peugeot 3008 aracım var. 1 yıllık ilk bakımından sonra motordan gelen ses yüzünden 3 defa servise gitmek zorunda kaldım. En son gitmemde oradaki çalışan Euro 5 motorların hava sistemlerinde ilk bakımdan sonra boşluk oluştuğunu söyleyerek sesin bu boşluktan kaynaklandığı bilgisini verdi ve hortumların eklemine izole bant sararak sesi kesti.

Tekrarlamama garantisi olmadığı için konuyu Peugeot Genel Merkeze taşıdım ve arayan şahıs bana ısrarla şuanda sesin olmadığını söyleyerek 70 bin liralık aracın sorununu izole bantla çözebiliriz anlayışını yansıttı.

Fatih 4.669 Okunma

Cevaplar

  • Fatih21 Nisan 2014

    Konuyla alakalı Peugeot yetkilileri tarafından herhangi bir çözüm gelmedi. Yani hava hortumlarının şase ile birleştiği yerde genelde sıfır araçların ilk bakımından sonra (parça kaynaklı) gevşek kalması nedeniyle ses geliyordu. Bu gevşek kalma kesinlikle malzeme ve gözden kaçırılmış bir durum. Servisler sorunla sık sık karşılaştıkları için kendileri (Türk zekası diyelim) çeşitli sabitleme yöntemleri ile sorunun üstesinden geliyorlar. Küçük, basit ve ucuz yöntemlerle çözülebiliyor. Sıkıntı şurada milyarlarca lira para veriyorsun ve sorunlu olduğunu kesin bildiğin 40-50 TL lik parçayı firma modifiye ederek değiştirmiyor, yaklaşım daha profesyonel olabilir... Takıldığımız nokta burası. Biz hala AB veya ABD olamadık, olamıyoruz. Oralarda olsa araçlar çağrılır yada zorla değişim yoluna gidilir üstüne firmaya mağdur ettiğinden ceza kesilir.

  • Fatih13 Eylül 2013

    Beraber bekleyip göreceğiz, durumu Fransa Merkezleri bildireceklerini söylediler, bende herkes gibi bekleyeceğim.

  • Fatih11 Eylül 2013

    Peugeot Genel Merkez benimle tekrar irtibata geçti ve konuyu Fransa Merkezlerine rapor edebileceklerini söylediler ve Fransa Merkez çözüm üretirse(!) sorun yaşayan müşterilerine bunu uygulayacaklarını söylediler. Servis çalışanlarının bu tür konulara daha hassas yanaşmaları ve sorunları üst merkezlerine rapor etmeleri gerekiyor. Sanırım servis-genel merkez iletişiminde veya raporlamada sorun var gibi. Genel Merkezin geri dönüş hızı çok iyi fakat bazı müşteri danışmanları olaya ön yargılı yaklaşabiliyor...Burada peugeot kötülemek gibi olay anlaşılmasın, kendilerini ve kalitelerini çok ilerlettiler, hdı motoru tartışılmaz zaten, malzeme veya küçük bir mühendislik sorunu denilebilir. Hep beraber sonucu bekleyip göreceğiz, sonucu mutlaka sizlerle paylaşacağım...

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön