16 Haziran 2014

Petlas Lastik(Starmaxx,Milestone) Lastiklerim Yarıldı.

2014 yılında sıfır km olarak almış olduğum New Holland marka traktörümün üzerinde gelen starmax lastikleri daha traktörümü kullanmaya başlar başlamaz arka lastikler yarılmaya başladı. Newholland traktör bayisini aradım geldiler baktılar fotoğraflarını çektiler daha sonra lastik firmasının experi geldi baktı ölçtü biçti 1 ,1,5 ay geçmesine rağmen dönen olmadı.

Kendim telefon ederek yetkililerle görüşmeye çalıştım, biz size yazı gönderdik kullanıcı hatası dediler. Herhangi bir yazı felanda elime ulaşmadı. Starmax yetkileri hakkında şikayetçiyim.

Adnan 5.227 Okunma

Cevaplar

  • Petlas Lastik Temsilcisi17 Haziran 2014

    Firma olarak bizim, müşterilerimizi sosyal konumuna göre sınıflandırıp değerlendirmesi söz konusu olamaz. Üretiminin önemli bölümü zirai araç lastikleri olan ve hedef kitlesi ziraat ile uğraşan köylü (sizin tabiriniz ile “Şapkalı”) olan bir firmanın müşterilerini hor görmesi, aşağılaması ve hepsinden önemlisi onları tanımaması mümkün değildir. Kısaca çalışma prensiplerimiz hakkında da bilgi vermek isteriz. Şu an için, Türkiye de üretim yapan veya ithalatçı olarak lastiklerini satan firmaların içerisinde, sadece Petlas ürettiği zirai araç lastikleri için müşterisinin yani köylünün ayağına gitmektedir. Zira sizin lastiğiniz de traktörünüzün altında takılı haldeyken kontrol edilmiştir. Bu kontrolü yapan uzmanlarımızın amacı, Çiftçinin işini aksatmadan, mümkün olan en hızlı sonuca ulaşmaya çalışmaktır. Bu incelemeler yapılırken, lastiği reddedelim cebimizden para çıkmasın gibi bir düşünce olmadığı gibi ne olursa olsun kabul edelim de değildir. Temel hedef, her zaman olabilecek fabrikasyon (üretim, malzeme, işçilik) hatalarını mümkün olan en kısa sürede tespit edip önlemini almak, hata olmasa bile müşterilerden gelen şikayet ve öneriler doğrultusunda iyileştirme yapabilmektir. Bu çerçevede, var olan her hangi bir fabrikasyon özrü görmemezlikten gelmenin bize faydadan çok zararı olacaktır. Aksi durumda da, olmayan bir problem için fabrikanın zamanı, işgücü boşa harcanmış olacaktır. Bu nedenle, sahada inceleme yapan uzmanlarımızdan tek beklentimiz adil olmaları, ne başkasının hakkının Şirketimize nede firmamızın hakkının müşterilerimize geçmemesi için azami özen göstermeleridir. Konunun esasına ilişkin olarak, Lastiklerin harici cisimler tarafından kesiklere maruz kalması maalesef istenmeyen ancak yaşanılabilecek durumlardan birisidir. Hele hele tarım arazilerinde zeminin de sert ve taşlı olması bu olasılığı artıran faktörlerdendir. (Müşterimizin Lastiklerine ait Ekli 3 Resim) Bu durumun marka ile ilgisi yoktur. Müşterimizin lastiği garanti sisteminin öngördüğü şekilde uzmanlar tarafından incelenmiş ve lastiklerde fabrikasyon bir özür görülmemiştir. Lastiğinizin birinde de kesik sonrası tamir yapıldığı da aşikardır. Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca onaylanan Garanti Belgesindeki Garanti Kapsamı şartlarına uymamaktadır. Gümrük ve Ticaret Bakanlığının onayladığı, http://www.gtb.gov.tr/ adresinden 26.07.2012-115066 tarih ve sayılı belgesinde de görülebileceği üzere, kesilmiş, darbe almış, tamir edilmiş, kaplanmış vb. lastikler garanti kapsamında değerlendirilmezler. Sonuç; posta yoluyla, müşterimizin inceleme esnasında teknik temsilci arkadaşımıza bildirmiş olduğu adrese gönderilmiştir. Postadan kaynaklanan sıkıntılardan dolayı sonuç mektubu müşterimize ulaşmamış olabilir. Bize şikayetinizi ilettiğiniz e posta adresinize e posta olarak gönderilecektir. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla.

  • Adnan16 Haziran 2014

    tarafıma herhangi yazılı bir bilgi iletilmediği gibi 20 yıldır traktör kulanan birisi olarak bu şekilde harici bir olayına ilk defa bu marka lastikte rastladım ya bizler bu işi hiç bilmiyoruz yada frima yetkilileri çok akıllı bizleri şapkalı köylü bunlar hukuk mahkeme bilmez bizler büyük adamız köylü bu işlerin arkasını bırakır düşüncesindeler herhalde ama şunu bilsinlerki hukuki zeminde hakkımı sonuna kadar savunacağım şapkalı diye aşağılamalarına asla müsahama göstermeyeeğimi bilmelerini isterim. sonuç olarak 2 lastik değil 4 lastik parası harcasamda mutlaka hakkımı aramaktan vaz geçmeyeceğimide bilmelerini isterim saygılarımla. adnan çakır

  • Petlas Lastik Temsilcisi16 Haziran 2014

    Müşterimizin lastikleri detaylı bir şekilde incelenmiştir. Lastiklerde fabrikasyon bir özre rastlanmamış, her iki arka lastikte de meydana gelen hasarın harici kesiklerden kaynaklandığı görüşüne varılmıştır. Sonuç raporu 29.05.2014 tarihinde müşterimizin belirtmiş olduğu adrese posta yoluyla gönderilmiştir. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla. SSH Müdürlüğü

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön