22 Ağustos 2013

Petlas Lastik(Starmaxx,Milestone) Lastiğim Balon Yaptı!

Nisan ayının ikinci haftasında Petlas Starmaxx model iki lastik aldım. Aradan iki hafta geçmeden (1000 km'yi doldurmadan) sağ yanaktan balonlama yaptı. Aldığım bayii Petlas'a garanti için gönderdi. Ama Petlas firması garantiyi reddetti. Gerekçe olarak da herhangi bir baskı veya darbe ile yanakta veya sırtta balonlama olmuştur, fabrika hatası yoktur şeklinde bir bahane gösterdiler.


Soruyorum balonlamanın yanakta mı, yoksa sırtta mı olduğunu dahi bilmeyen garanti servisi nasıl oluyor da darbe veya baskı ile balonlama olduğuna karar veriyor? Kaldı ki; ben petlası sadece ve sadece yerli olduğu için almıştım.

Bekir 846 Okunma

Cevaplar

  • Bekir27 Ağustos 2013

    Önceki garantiyi red cevaplarında şöyle diyorlardı: "Lastiğinizdeki hasar, aracın çalışması sırasında lastiğin hariçten aldığı kuvvetli darbeler nedeniyle sırt veya yanak bölgesindeki gövde katı kordlarından bir kaçının kırılarak kopması sonucu oluştuğu sonucununa varılmıştır." Lütfen sayın yetkilileryeni cevabınızı bununla karşılaştırınız ve benim şikayetime tekrar bakınız! Umarım en iyi cevabı sağduyu sahibi inbanımızdan alırsınız, ne diyeyim, benim gücüm buna yetiyor ve inanıyorum ki hiçbir haksızlık yerde kalmaz!

  • Petlas Lastik Temsilcisi27 Ağustos 2013

    Müşterimizin lastiği fabrikamızda detaylı bir şekilde incelenmiş ve fabrikasyon bir özüre rastlanmamıştır. Lastiğin omuz kısmının sert bir darbeye maruz kalması nedeniyle darbe katı kordlarının kırılması sonucu, hasarın olduğu bölgede balonlama meydana gelmiştir. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla. SSH Müdürlüğü.

  • Bekir25 Ağustos 2013

    Firma henüz benimle görüşmedi. Sadece bir yazışmamız var.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön