08 Temmuz 2013
Yorum Yap
#1888372

Petlas Lastik(Starmaxx,Milestone) Aracıma Lastik Ebatı Hatalı Takılmış!

3 ay önce Petlas halkalı bayisinde Renault Clio 1.2 Expression aracıma ait dört lastiği değiştirttim. Bayiniz 165/65/15r 88 T lastik yerine 185/65/15r 88 H boyutlu lastik takmış, tabi ki konunun uzmanı olmadığımız için, bir gün sonra arkadaşlara aracın çok benzin yaktığını, yokuşlarda kalkışta geciktiğini, fren mesafesinin çok uzun ve yolda sürekli savrulduğunu ilettim. Arkadaşlar bu konunun lastik ile ilgili olmadığını ilettiler. Yaptığım araştırmalar neticesinde, sorunun lastik boyutundan kaynaklandığını öğrendim. İnsan hayatı bu kadar ucuz mu. Hem beni hem ailemi tehlikeye atıyorsunuz. Konu ile ilgili acil dönüşünüzü bekliyorum.

Kenan 1.201 Okunma

Cevaplar

 • Kenan05 Ağustos 2013

  Merhaba Sayın İlgili, Aracımız uzun yolda olmasada genel olarak tets ettiğimde, performans olarak şuan memnun kaldığımı söyleyebilirim. Lasik değişimi sonrası ön sağ lastikten her dönüşte tık tık diye bir ses geliyor. Bunun sebebini öğrenebilir miyim sizlerden? Diğer yandan hala neden extra 40 lira fazla para alındığı hakkında da bir geri dönüş yapabilir misiniz? Muadili diye alınmaması gereken bir fark ücreti alındı, bu alınan fark ücreti de 40 lira olması gerekirken 80 lira olarak alındı benden. İlgilinize teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim. Saygılarımla,

 • Kenan'ın Teşekkür Mesajı30 Temmuz 2013

  Sayın İlgili, Lastiklerim Expert rapor sonrasında Bayi tarafından muadili olan lastiklerle aradaki ücret farkı da benden fazlasıyla (Almaları gereken miktar 40 lira iken 80 lira gibi bir bedel ile) alınarak değiştirilmiştir. İlginiz için teşekkür ederim. Araç test neticelerini de ayrıca sizlerle bu platform üzerinden paylaşıyor olacağım. Teşekkürler, iyi çalışmalar.

 • Petlas Lastik Temsilcisi29 Temmuz 2013

  Sayın müşterimizin lastikleri, Bayimiz tarafından orijinal ebadı ile değiştirilmiştir. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla Mustafa Önen

 • Petlas Lastik Temsilcisi11 Temmuz 2013

  Bölge teknik temsilcimiz, müşterimiz ile irtibata geçmiştir. Tespitlerini yapıp, konuyu detaylı irdelemek üzere randevulaşmışlardır. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla SSH Müd.

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler