18 Şubat 2013 #1637247

Petlas Lastik 1 Hafta Balon Yaptı!

Petlas'tan almış olduğum kış lastiği henüz ilk haftalarında iken kullanım esnasında yanaktan balonlama yaptı. Lastiği garanti süreci için bayi aracılığı ile fabrikaya yolladık. Sonuçta kullanıcı hatası ile bana döndüler. Bu lastik ev içerisinde değil yollarda kullanılmak üzere üretilen bir ürün.
Her türlü yol şartlarında kullanamayacaksak neden lastik üretiyorlar. Bu lastiğin üzerinde tepinmedim. Ülkemizin yol şartları belli. Hatalı ürünümün değişmesini yada bedelinin iadesini istiyorum.

Atilla 501 Okunma

Cevaplar

  • Petlas Lastik Temsilcisi22 Şubat 2013

    Sayın Müşterimizin lastiği Kayseri bayimiz aracılığı ile fabrikamıza gelmiş ve teknik incelemesi yapılmıştır. 15.02.2012 tarihinde inceleme sonucu elektronik posta ile bayimize gönderilmiştir. İnceleme sonucuna göre lastikte fabrikasyon bir arızaya rastlanmamıştır. Kuvvetli bir darbe sonucunda, zemin ile jant arasında sıkışan lastiğin yanak bölgesinde hasar meydana geldiği, bu hasarın lastiğin yanak kısmında gövde katını oluşturan kord ipliklerinden bir veya birkaçını kırdığı, bu darbenin lastiğin iç astarını da zedelediği için lastiğin içindeki havanın gövdeye sızmasına yol açtığı ve bu durumunda yanakta şişkinlik olarak ortaya çıktığı görülmüştür. Yukarıda söz edilen zemin ve jant arasında sıkışma, lastiğin kullanılmaya başladığı her an olabilecek bir durumdur. Ülkemizdeki genel yol koşulları, şehir içi park sorunlarından kaynaklanan araçları kaldırımlara çıkarma çabaları vb. lastiklerin zarar görmesine yol açabilmektedir. Yapılan araştırmalarda, aynı çukura giren aynı aracın, farklı hızlarda, farklı açılar ile çukura girdiğinde hasarın büyüklüğü değişebilmektedir. Bir çukura düşük hızda, 15-20 derecelik bir açıyla girildiğinde darbe doğrudan yanağa geldiği için hasar büyük olurken, daha yüksek hızda, dik açı ile girilen aynı çukurdan lastik, tabandaki çelik kuşakların desteği ile zarar görmeyebilmektedir. Garanti uygulaması üretim, malzeme ve işçilik hatalarına karşı olup, kullanım esnasında dış etkenlerin oluşturduğu hasarları içermemektedir. Bilgilerinize sunarız Saygılarımızla SSH Müdürlüğü

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön