18 Ekim 2016 #6708727

Perfect English Kızılay Ankara Şubesi Elemanı Eksik Bilgilendirme Yaparak Kayıt Yaptı

10.10.2016 TR Kızılay Şubenizi aradım, F**G** isminde bir çalışanınız telefona çıktı. Bilgi aldım, bana güzelce kayıt koşullarını anlattı. 13.10.2016'da oğlumu düzey belirleme sınavı için F*** Hanımın yanına gönderdim. Sınavdan sonra "oğlunuz nasılsa reşit kaydını yapalım" dedi. "Cumartesi günü eşim şubenize gelecek kayıt koşullarını kendisi ile görüşürsünüz" dedim. Çok ısrarcı davranıyordu. Eşimin telefonunu verdim. Eşimle taksit günlerini konuşmuşlar akabinde "kaydını yapın" dedim ancak oğluma bir sözleşme imzalatmış, bana o sözleşme de yazan maddelerden kesinlikle bahsedilmedi. F*** Hanım "oğlunuz kursu beğenmezse girdiği ders ücretlerini ödeyerek cayabiliyorsunuz" demişti. Ancak sözleşmede sözleşme bedelinin %20'sini ödeyerek cayma hakkını kullanabileceğimiz yazmakta. 13.10.2016 tarihi akşam işten ece gittiğimde gördüm sözleşmeyi. O günden bu yana moralim bozuk.

Nebiye 5.670 Okunma

Cevaplar

 • Perfect English Temsilcisi03 Mart 2017

  Nebiye Hanım merhaba, Öğrencimizin yaşamış olduğu durum ile ilgili eşiniz ile defalarca görüşüp yardımcı olmak adına her türlü opsiyonu sağlamaya bizzat ben çalıştım, biliyorsunuz :) Ama ne yazık ki sizin talebiniz olan sözleşmesiz kayıt alma olasılığı mevcut değildir. Reşit bir birey söylediğiniz üzere eğer kararını kurumumuzda eğitim almaktan yana kullanırsa, bizim de görevimiz kendisine eğitim programlarımız doğrultusunda yardımcı olmaktır. Bu konuda sizde bize hak vermiştiniz son görüştüğümüzde. Ancak eşiniz ödeme planını kendi istediği zamanlarda ve sözleşme olmaksızın belirlemeyi talep ettiğinde, size yardımcı olmak istesekte , diğer öğrencilerimize de eşit noktada durma prensibimizden ötürü bu talebi karşılayamayacağımızı bildirmiştik. Buna rağmen, sizinde bildiğiniz gibi; tüm hocalarım sizinle irtibata geçmeye çalışmış, eşiniz bizi ziyarete gelmiş, süreciniz yüz yüze de defalarca görüşülmüştü. Üzülerek söylemek zorundayım ki; Yukarıda bildirdiğiniz açıklamalarla gerçekte yaşadıklarımız arasında ciddi farklar var. Öğrenci memnuniyetini temel prensip olarak kabul ettiğimiz için beyanlarınızı referans alarak talebinizi kabul ettik ve size ne var ne yok iade ettik. Siz de çok teşekkür ederek, ön yargılı davrandığınızı ve şikayetinizi sileceğinizi bildirdiniz ve senedinizi alıp kurumumuzdan ayrıldınız. Ama bırakın teşekkür yazmayı, şikayetinizi dahi silmediniz. Her şey işiniz hallolana kadarmış. :) Yine de canınız sağ olsun. Yardımcı olabileceğimiz herhangi bir şey varsa lütfen aramaktan çekinmeyiniz. İyi günler dileriz Not: *Perfect English markasının çok sayıda olan şube ve öğrenci sayısı göz önünde bulundurulduğu taktirde; bu platformdaki diğer ingilizce kurslarına göre şikayet sayımızın çok az sayıda olmasından ve verdiğimiz cevapların şeffaflığından da anlaşılacağı gibi, kurumumuz öğrenci memnuniyetini koşulsuz olarak referans aldığı için, tüm öğrencilerin sorunlarına hassasiyetle çözüm bulmaya çalışmaktadır. :) Saygılarımızla

 • Nebiye18 Ekim 2016

  13.10.2016 tarihinde bana ve eşime eksik bilgiler vererek seviye tespit sınavı için yanına gitmiş oğluma benimle ve eşimle paylaşılmamış maddelerin bulunduğu sözleşmeyi imza ettirmiş olup aynı günün akşamı bu sözleşme maddeleri benimle paylaşılmadı kabul edemem şeklinde dönüş yaptığım halde ve takip eden tarihin cumartesi günü ayın 15 inde eşim sözleşmeyi iade almak üzere dershanelerine gitmiş olduğu halde sözleşmeyi vermemişlerdir.tüketici kanununa göre 7 gün içerisinde cayma hakkım olduğu bu dershanede bilinmemektemi? Bu tavırları ile ne şekilde bir kazanç sağlayacaklarını düşünmekteler.dershanelerine sayelerinde ayak dahi basamamış olan bizlere neyi kanıtlamaya çalışmaktalar.........

 • Nebiye18 Ekim 2016

  13.10.2016 tarihİnde seviye tespiti için oğlumu ilgili kişinin yanına gönderdim. Telefonda bana ve eşime eksik bilgiler vererek oğluma sözleşme imzalatmış olup bu sözleşme maddelerini kabul etmediğimi bildirdiğimde hem kensisi hem de ilgili şubenin idarecisi son derece ilgisiz davranmışlardır. Tüketici kanunu na göre cayma hakkımı kullanmak üzere bugün noterden ihtarname çektim. Kanuna göre benim 7 gün içerisnde cayma hakkım var zaten oğluma imza ettirilen evrakların acil olarak tarafıma iade edilmesine yönelik girişim beklemekteyim.

 • Nebiye18 Ekim 2016

  13.10.2016 tarihİnde seviye tespiti için oğlumu ilgili kişinin yanına gönderdim. Telefonda bana ve eşime eksik bilgiler vererek oğluma sözleşme imzalatmış olup bu sözleşme maddelerini kabul etmediğimi bildirdiğimde hem kendisi hemde ilgili şubenin idarecisi son derece ilgisiz davranmışlardır.Tüketici kanununa göre cayma hakkımı kullanmak üzere bugün noterden ihtarname çektim.Kanuna göre benim 7 gün içerisnde cayma hakkım var zaten oğluma imza ettirilen evrakların acil olarak tarafıma iade edilmesine yönelik girişim beklemekteyim.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön