17 Nisan
Yorum Yap
#11857048

Peray Temizlik Tam Bir Hayal Kırıklığı!

Yeni taşınacağımız evin genel temizliği için bu şirketle anlaştık. Temizlik malzemeleri ile temizlik yapacak olan iki adet personelin yemeği şirketten olacak şekilde anlaşmayı sağladık. Temizliğin yapılacağı gün anlaşmada belirtilen miktarı banka yoluyla şirkete ödedik. Ancak şirket, temizlik yapan personellerin yemeğini getirmedi. Temizlik yapan personeller sabah ilk geldiklerinde yemek işinin nasıl olacağını bize sordu. Ben şirkete yemek ödemesi yaptığımı, şirketin yemek getireceğini söyledim. Temizlik yapan personelin sürekli başında durmadım, öğlen dışarı çıktım. Bu esnada personel de yemeğini yer diye düşündüm. Temizlik bitmeye yakın eve geldiğimde kadınların yemek yemediğini anladım. Şirket elemanının kendilerine yemek getirmediğini söylediler. Açlıktan yorgun düşen temizlik personeli maalesef ki sonlara doğru detaylı temizlik yapmadan, hatta antrenin yerlerini silmeden gittiler. Antredeki yerler şu an toz içerisinde.
Temizlik malzemesi olarak kullandıkları malzemeler çok kalitesiz. En ucuzunu alıp kullanıyorlar.
Temizlik iyi değil. Çünkü bazı malzemeleri eksik getirdiler. Hal böyle olunca evin yerleri iyice temizlenmedi. Şu an evin yerlerini parmağımla sildiğimde, hala toz çıkıyor. Bu mu yani genel temizlik? Bir daha silmem gerekecek o yerleri.
Mutfağın alt dolabının ayağı biraz paslanmıştı. Bezle sildiler ancak aynı bezle mutfağın üst raflarını da sildiler. Paslı bezle mutfak rafı silinmez. Kirli yerlere, kirli banyoya koydukları kovaları mutfağın musluğundan doldurdular. Bir kez uyardım, başka yerde musluk var mutfak tezgahının üstüne koymayın şu kovayı dedim ama bildiklerini yaptılar. Mutfak tezgahını da iyice silmem gerekecek.
Çünkü arkasından sizin de temizlik yapmanız gerekir.

Eylül Eylül 507 Okunma Yorum Yap

Cevaplar

  • Eylül2 g

    Ne bir geri dönüş ne bir özür. Paramızı aldık gerisine karışmayız diyorlar sanırım. Şu an evin temizlenmeyen yerlerini temizlemekle meşgulüm. İlk anlaşma sağlarken bize referans olun diyorlardı bir de. Komiksiniz. Verdiğim parayı hak etmiyorsunuz! 

Ziyaretçi Yorumları