13 Şubat 2016

Penta Teknoloji Ürünleri Kusurlu Ürün Satışı

11.11.2015 tarihinde İstanbul Brandium Teknosa mağazasından aldığım HP marka envy model Notebook 13-d00nt ALL ürünü kurulumu yaptığım tarihten itibaren ekranla ilgili arıza vermeye başladı. Ekran düzensiz aralıklarla donuyor ve saniyeleri içerisinde sağ alt tarafta hata mesajı veriyordu.


Bu nedenle ürünü 2 ay sonra Teknosa' ya geri götürdüm. Ürünün distribütörü olan Penta Teknoloji Ürünleri Dağıtım Ticaret A.Ş' ye gönderildiğini burada ticari fatura kesildiği için iade alamayacaklarını (1 ay süresi dolduğu için) belirtip servise gönderilmesi gerektiğini söylediler.


Bunun üzerine ürünü HP yetkili servise götürdüm. Burada da ekran kartında bir arıza olduğunu ana kartın değişmesi gerektiğini söylediler. Bunun için de yurt dışından parça beklediklerini ve max 20 gün alacağını ifade etiller. Teknosa ve Penta her şekilde arızalı ve kusurlu ürün satmış oluyor ve müşterisinin mağdur ediyor.

Atilla 317 Okunma

Cevaplar

  • Penta Teknoloji Temsilcisi15 Şubat 2016

    Sayın İlgen, Hp markalı ürünlerin teknik desteği Hp onarım merkezleri tarafından verilmektedir. 6502 sayılı tüketici kanununa göre satışı yapılan ürün fatura tarihinden itibaren ilk 6 ay içerisinde arızalandığı taktirde müşterinin değişim/iade hakkı mevcuttur. Bu ürünler DOA kapsamında olduğundan dolayı teknik desteği ve değişimi distribütörler tarafından verilmektedir. Sizin ürününüz ise bu kapsamda değerlendirilemediği için ( Faturanız ticari olduğundan dolayı) teknik desteği ve onarım hizmeti Hp Destek Merkezleri tarafından verilmektedir. Serviste yasalara göre bir ürünün onarım süresi max 20 iş günüdür. Hp servisi de size bilgilendirmeyi bu sebepten yapmıştır. Bilginize.. İyi çalışmalar..

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön