Penta Teknoloji Ürünleri Servisi Bilgisayarımı Garanti Dışı Bıraktı!

Murtaza G. |

19/08/2013 tarihinde Oksid bilişim aracılığı ile satın aldığım Asus 24x dvd rw sata siyah ürünü. 17/09/2013 tarihinde müşterinin kasasına taktığımda hiçbir şekilde çalışmadı. Oksid'den A*** bey ile görüştüm o da servise göndermemi söyledi.

Servis ise 19/09/2013'de servise gitti servisten 24/10/2013 tarihinde geldi. Ürün içi açılmış garanti dışı diye. Ürün tarafımdan hiçbir şekilde açılmamıştır. Kesinlikle teknik servis vidalarını bile sökmüş bu şekilde göndermiş. Ürünün gönderdiğim günün kamera kayıtları ve fotoğrafları mevcuttur. Hiçbir şekilde darbede almamıştır. Durumun çözülmesini istiyorum aksi takdirde tüketici haklarına başvuracağımı bildiririm.

Etiketler :

Garanti Kapsam Yetkili Servis Personel

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 05 Aralık
  15:34

  Merhaba,

  Daha önceki cevap mailimizde de belirttiğimiz gibi Asus optiklere servisimizde sadece arıza tespiti yapılmaktadır. Bu ürünlerin içini açmaya yetkili değiliz bu sebepten dolayı tarafımızda müdahale görmemetkedir. Bu ürün tarafımıza bu şekilde geldiğinden dolayı garanti kapsamı dışında bırakılmıştır. Bu ürünün bize gelene kadarki süreci sorgulamanız gerekmektedir. Bilgilerinize.

  İyi çalışmalar..

 • Murtaza G.
  05 Aralık
  12:07

  SİZ BENİ HİÇ DİNLEMİYORSUNUZ Kİ BENİM ELİMDE KAMERA GÖRÜNTÜSÜ VAR.. ADAMLAR VİDA TAKMADAN GÖNDERMİŞ....

  ÜRÜN AÇILMIŞ YAZILMIŞ

  İYİ DE BEN BİLGİSAYAR FİRMASIYIM SIFIR ÜRÜNÜ AÇMAM NE KADAR MANTIKLI SİZCE RİCA EDİYORUM SORUNUN ÇÖZÜLMESİ İÇİN

 • 08 Kasım
  13:44

  Merhaba,

  Servis olarak bir müşterinin ürünü arızalı yada onarılmış farketmez hiçbir şekilde vidası vs. eksik olarak teslimatı tarafımızdan yapılmaz. Kaldı ki bu ürün Asus optik ise buna biz kesinlikle müdahale etmeyip arıza görüldüğünde değişimini yaparak sonuçlandırmaktayız. Bu yaşanan süreç bizim dışımızda gelişmiştir. Bilginize..

  İyi günler..

 • 08 Kasım
  08:02

  Merhaba,

  Asus Optik ürünlerinin servisimizde zaten tamir için müdahale yetkisi yoktur. ürün arızalı yada sağlam diye test edilir ve sonucuna göre işlem yapılır. Fakat sizin ürününüzün test aşamasında garanti şartlarını yerine getirmediği için garanti dışı bırakılmıştır. Ürünün servisimize gelene kadarki süreç ile ilgili sorgulamayı ürünü teslim ettiğiniz firma üzerinden yapabilirsiniz.

  İyi günler..

 • Murtaza G.
  07 Kasım
  20:31

  HİÇ KİMSE SATTIĞI ÜRÜNE SAHİP ÇIKMIYOR. OKSİD DİYOR PENTA YA SOR PENTA DİYOR OKSİD DE AÇILMIŞ OLABİLİR NE YAPACAĞIMI ŞAŞIRDIM ARTIK YETER ŞU SORUNU ARTIK ÇÖZÜN LÜTFEN

 • 30 Ekim
  08:34

  Merhaba,

  Ürün Perpa Hizmet noktamıza 08.10.2013 tarihinde teslim edilmiş ve Dudullu da bulunan servisimize sevki gerçekleştirilmiştir. 09.10.2013 tarihinde ise serviste kontrolleri yapılarak " ÜRÜN AÇILMIŞ GARANTİ ETİKETİ SÖKÜLMÜŞ İÇİNDEN SESLER GELİYOR. " notu ile garatni dışı sayılarak geri iadesi gerçekleştirilmiştir. Servisimizde ürünün açılması yada vidalarının eksik gönderilmesi mümkün değildir. Konu bizim dışımızda gelişmiş ve servimizde fiziksel kontrolleri dışında hiçbir işlem yapılamdan geri teslim edilmiştir. Tarafımızdaki servis süreci bu şekildedir.

  İyi günler..

 • Murtaza G.
  28 Ekim
  12:19

  Oksid Bilişimde de ki teknik servisi de aradım ürüne biz hiç bir şekilde müdahale etmiyoruz direk distribütör servisine gönderiyoruz diyor. Onlarda benimle aynı düşüncedeler servis elemanı açtı ürünü daha sonra garanti dışı sayıp gönderildi. İnanmıyorum çünkü adım gibi emimin hiç bir müdahele görmediğine şimdi içinden hem ses geliyor hemde hiç bir vidası takılmamış. Bu ürüne müdahele eden servis elemanı ile görüşmek istiyorum kim bu hale getirdiyse ortaya çıkartalım..Benim elimde kamera kaydı var . Gönderebilirim.

 • 28 Ekim
  12:08

  Murtaza bey,

  Ürününüz bize başka bir firma aracılığı ile gönderilmiştir. Ürünün bize teslimatından sonra herhangibir teknik müdahale yapılmadan kontroller sonucu garanti dışı olduğu gözlenmiştir. Garanti şartlarını yerine getiren ürünlerin tarafımızdan ya tamiri yapılır yada değişimi. Yani servis tarafından kurcalanıp onarılmadan garanti dışı sayılarak tarafınıza gödnerimi yapılmaz. Bu ürünün bize teslimine kadarki aşamalarını sorgulamanızda fayda var.

  İyi günler..

 • Murtaza G.
  28 Ekim
  11:59

  Ben 8 yıldır bu işi yapıyorum. Ürünü de gayet güzel bir şekilde paketledim. Hakkım olmayan bir şeyi de istemiyorum. Ürün bana geldiğinde hiç bir şekilde çalışmadı. Etiketi de yerinde idi. Kesinlikle inanmıyorum benim elimde göndermeden önceki güvenlik kamera kayıtları da var. Sorun çözülmez ise tüketici haklarına başvuracağımı bildiririm. Ne malum servis elemanınızın ürünü bu duruma getirmediği... SERVİS DE DVD RW MÜDAHELE GÖRMÜŞ VİDALARI DAHİL TAKILMAMIŞ... BEN BU ŞEKİLDE GÖNDERECEK DEĞİLİM...

 • 28 Ekim
  07:57

  Merhaba,

  Ürünün servisimize gelene kadar hangi aşamalardan geçtiği ile iligli olarak bilgi sahibi değiliz. Fakat ürünün servisimize teslimatından sonra yapılan incelemelerde ürünün üzerinde bulunan garanti etiketinin yırtıldığı ve servisize gelmeden önce müdahale görmüştür görülmüştür. Bu sebepten dolayı ürününüz garanti dışında bırakılarak tarafınıza geri iadesi yapılmıştır. Bilginize..

  İyi çalışmalar..

 • 25 Ekim
  13:54

  Merhaba,

  Ürüne ait kayıt numarası yada seri numarasını bizimle paylaştığınız taktirde yardımcı olabiliriz.

  İyi günler..