01 Ağustos 2014

Penta Teknoloji Ürünleri Servis Ücreti İstiyor.

Penta Teknoloji Ürünleri Logitech G35 kulaklığımın iç kısmındaki kulaklığı tutmakla görevli iki küçük parça kulaklık kısmının oynak yapısı sonucu içten zamanla parçalanıp ufalanmaya başladı. Bu parçaların onarımı için Pentanın teknik sevisine vatan bilgisayar aracılığı ile yollattım. 150 dolarlık kulaklığın iki plastik parçası için 105 dolar ücret talep ettiler. Aradığımda kullanıcı hatası dediklerini ve T**** Meric beye mail atmam sonrasında döneceği söylendi. Tüketicinin kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı olarak kullanmasırndan kaynaklanan arızalar dışındaki arızalara yasal olarak kullanıcı hatası diyemez ve onarmak zorunda olmalarına rağmen T****bey telefonla dönmedi. Bide hala para istiyorlar.

Ali 1.796 Okunma

Cevaplar

 • Penta Teknoloji Temsilcisi03 Eylül 2014

  Merhaba, Ürün doğrudan bize mi gönderildi? yoksa bayi aracılığı ile mi gelecek? İyi çalışmalar..

 • Ali02 Eylül 2014

  ürün bugün, 7MS0067549 Servis no ile tarafınıza, Tuncay meriç dikkatine olarak gönderilmiştir.

 • Penta Teknoloji Temsilcisi21 Ağustos 2014

  Merhaba, ürünü Tuncay Meriç dikkatine gödnerdiğiniz taktirde gerekli incelemeler yapılarak tarafınıza geri dönüş yapılacaktır. İyi çalışmalar..

 • Ali19 Ağustos 2014

  http://forums.logitech.com/t5/Headphones-Headsets-Microphones/G35-plastic-pin-broke-under-warrenty-but-seller-refuses-to-honor/td-p/616362 Logitechin resmi forumlarında bu hasar garanti kapsamında kabul görülüyor. Bunun hakkındaki yorumunuzu da almak istiyorum.

 • Ali19 Ağustos 2014

  Sorulara cevap vermeyi düşünüyor musunuz?

 • Ali05 Ağustos 2014

  Verdiğiniz cevabın sorunla yada çözümü ile hiç bir alakasını görememekteyim. Öncelikli olarak servisinizin kullanıcı hatası diye tespit koyduğunu zaten belirttim bunu tekrar ederek bir cevap vermiş olmuyorsunuz. Cevap vermeniz için direk soruları sorayım; 1- Kulaklığı çıkarırken kulaklık iç parçasının oynak yapısının içten kuvvet uygulaması sonucu oluşan parçalanmayı hangi kriterlerle Kullanıcı hatası olarak değerlendirdiniz? 2- Kullanıcı hatası olabilecek (düşürme çarpma v.b.) durumlar öncelikli olarak kulaklığın dış yapısına zarar vermeli lakin kulaklığımın dış yapısının çiziksiz olması bu durumların olmadığını açıkça göstermektedir, Servisiniz bunun farkında mıdır? 3- Hasar gören iki parça 4 cm karelik plastik yapılı özelliksiz parçalardır bu parçaları yedek parça olarak elinizde bulundurmanız gerekirken başka üründen söküyoruz ondan o ürünün parasını alacağız mantığına nasıl ulaştınız? Ticari etik ve fiyatlandırma bakış açınız bu mudur? 4- Yaptığım araştırmada G35 ürünündeki bu parça ile ilgili sorun aşırı miktarda yaygındır (resmi logitech forumları da dahil) bu yaygınlıktaki bir sorunun nedeni sizce bu ürünü alanların büyük çoğunluğunun kullanmayı bilmemesi kaynaklı mıdır? yoksa bu parçaların tasarımı ve esnekliği kulaklığın hareketli yapısının oluşturduğu basıncı emecek kalitede olmaması kaynaklı mıdır? Cevabı buradaki tutumunuzun aksine bildiğinizi ümit ederek soruyorum Herhangi bir endüstriyel tasarımcının yada fizik mühendisinin bile açıkça ürün hatası diyeceği bu duruma direterek firmanızın güvenirliğini zedelemenizin ve Logitech ürünü alacak insanları kaçırarak karınızı azaltmanızın mantığı nerededir?

 • Penta Teknoloji Temsilcisi05 Ağustos 2014

  Ali bey merhaba, Belirtmiş olduğunuz cihazınız fiziki olarak kırık olduğundan servisimizde kullanıcı hatası olarak tespit edilmiştir. Hasarlı ürünlere garanti kapsamı dışında ücretli hizmet verilmektedir. Bu ürünün hasarlı parçalarının değiştirilmesi içinde yeni bir ürün komple parçalanacaktır. Onarım fiyatı da bu istinaden yüksektir. bilgilerinize.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön