06 Temmuz
Yorum Yap
#10633866

Pegem Akademi Çözümsüz/Cevapsız Sorular, Konu Anlatımsız Konular!

KPSS 2018 Eğitim Bilimleri Genel Tekrar Kamp Notları kitabını Pegem. Net üzerinden satın aldım. Kitap içerisinde Program Geliştirme, materyal Geliştirme, öğretim İlke ve Yöntemleri, sınıf Yönetimi konularında konu anlatımı veya ders notu niteliğinde hiçbir şey yok. Başlıktan sonra doğrudan test verilmiş. Üstelik bu testlerin herhangi bir cevap anahtarı veya çözümü de yok. Peşi sıra devam eden konularda da konu anlatımı gibi gösterilmiş, çok kısa bir konuya dair cümle karalanmış ardından test soruları verilmiş. Yine cevapları veya çözümleri olmadan.


Kısa zamanım olduğu için Pegem yayınlarına güvenerek aldım, şu an mağdurum. Acilen tarafıma destek verilmesini ve çözümsüz soruların çözümlerinin iletilmesini istiyorum.

Enise 8.137 Okunma

Cevaplar

  • Enise07 Temmuz

    Kısa zamanım olduğu ve elimde somut bir çalışma kaynağı olmasını istediğim için Pegem yayınlarına güvenerek bu kitabı aldım, fakat şu an hâlâ mağdurum. Acilen tarafıma destek verilmesini ve çözümsüz soruların çözümlerinin iletilmesini istedim. Firma e-mail, Pegem. Net üzerinden mesaj, yorum gibi pek çok yoldan denediğim iletişim talebime karşılık vermedi. En sonunda telefon ile Pegem'in destek hattını aradım, 12 dakika süren bir görüşmemiz oldu. Bu görüşme boyunca bana cevap anahtarının iletilemeyeceğini çünkü öyle bir cevap anahtarının olmadığı söylendi. Soruların cevabına ulaşabilmem için Youtube.com platformundan Pegem tv kanalının yayınlamış olduğu ders videolarını izlemem söylendi. Kitaptaki ilk konu olan Program Geliştirme için kitapta 47 test sorusu mevcut, bahsi geçen Youtube.com kanalında ise Program Geliştirme üzerine 4 tane video var, her bir videonun uzunluğu ise 1 saat kadar. Bana mağduriyetimi gidermek için sundukları çözüm yolu her bir konu için en az 4 saatimi ayırıp video izlemem gerektiği oldu. Kitabın sadece ilk 45 sayfasında 4 konu var ve bu konular cevapsız test sorularından ibaret. Her bir konu için 4 video demek 16 video demek, her bir video da 1 saat uzunluğunda olduğuna göre ben 16 saatimi video izlemeye ayırarak soruların cevabına erişim sağlayacakmışım. Mağduriyetimle resmen dalga geçtiler.

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler