29 Ağustos
Yorum Yap
#10825385

Pegasus'un Haksız Kazancı!

Yukarıda pc-1223 sayılı 11.08.2018 tarihli uçuş ile İstanbul-Roma yolculuğumu gerçekleştirdim. Ancak öncesinde şöyle bir durum yaşadım. Eşim ile yaklaşık 8 ay öncesinden fiyat uygunluğunu gözeterek aynı gün/aynı güzergaha daha önceki bir saat için bilet almıştık. Uçuş günü yaklaşık 2 saat öncesinde havalimanına gittik. Ancak yoğunluk ve bütün kontuarların açık olmaması sebebiyle uçuşa 60 dakika kala işlem yaptırmaya başlayabildik (online check-in'imiz vardı). Çalışanınız bize önce bavulu koydurttu sonra konuluş şeklini beğenmedi değiştirtti, benim bildiğim bunlar biletler kesildikten sonra yapılır. Sonra uçuşumuzu sordu. Roma olduğunu söyledim. 'Milano yani' dedi. 'hayır Roma' dedim. 'Milano demek istiyorsunuz' dedi. 'Hayır Roma demek istiyorum' dedim, 'Milano ve Roma aynı yer' dedi bana, aynı yer olamayacağını aralarında belki 500 kilometreden fazla yol olduğunu belirttim. Ve çalışanınız bizi bir süre daha Milano uçuşunda aradı.


Doğal olarak isimlerimizi göremedi. Yoksunuz dedi bize. Sonra zar zor Roma uçuşunun farklı olduğunu anlatmaya çalıştık ve anlattık. Tabii bu arada yaklaşık bir 10 dakika sürdü bu anlattıklarım. Roma uçuşuna bakmaya tenezzül ettikten sonra ise işlemlerin kapandığını, uçağın yolcu alımına başladığını ve geç kaldığımızı belirtti, sonraki uçuş için yeniden bilet almamız gerektiğini söyledi. Halbuki online check-in'imiz vardı. Belki valizlerimiz sonraki uçakla gelebilirdi ya da başka bir opsiyon sağlanabilirdi (valizlerimizi kabin boy yapabilirdik vesaire). Ancak bize mutlaka yeni bilet almamız gerektiğini söyledi hemen yeni uçuşa baktı 'yer var yeni uçuştan bilet alın' diyerek eksik bilgisi yüzünden harcadığı zamanımızı bir anda çöpe attı. Uygun olsun diye aldığımız biletler bize 2 kişi için tam +1780 TL'ye mal oldu. Eğer para iadem yapılmazsa bu iş mahkemede sonuçlanır.


Ve mahkeme sürecine kadar etrafımdaki herkese çalışanlarınızın durumunu anlatacağım. Bundan sonra da pahalı dahi olsa diğer havayolu şirketlerini tercih edeceğim. Ben uygun olması için 8 ay önceden bilet alıyorum aslında Napoli'ye gidecekken sırf ucuz uçuş olduğu için Roma'yı tercih ediyorum, sonrasında siz hem bilgisiz hem de yetersiz sayıda eleman çalıştırarak uçuş kaçırmama sebep oluyor ve bunun bedelini bana ödetiyorsunuz.

Nazlı 562 Okunma
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler