Pegasus'un Haksız Kazanç

Selda Selda17 Eylül 13:25

Konu ile ilgili dava aşamasındayım. Covid19'un herkeste yarattığı sıkıntının faturasını çekinmeden, kendinden daha varlıklı (halktan)! Çıkarma peşinde. Yurt dışında eşimin yanındayken covid19 patlak verdi. Ücretsiz iznimin ilk ayı. 4 aylık ücretsiz iznimin bittiği haziranda dönüş biletim var tabii ki. Pegasus'un uçuş yasak tarihinin mayıs sonu kalkacağı haberi geliyor. Uçuşlar haziranın ilk haftası kademeli açılacak falan filan. Biletim 02 haziran için alınmış. Derken o kadar yazılıyor çiziliyor ki riske girmeyim diye bileti haziran 14'e atıyorum. İlerisi olamaz Çünkü göreve başlama tarihim 15 Haziran. Üzerine bir 250 -300 TL arası fark ödüyorum ve iki kat olan diğer bileti alıyorum. Bilet fiyatı o dönem 600 civarı bir şeydi. 

Birçok firma uçuş gerçekleştirmeye başlıyor, Sunexpress gibi, benimki efendim iptal. Nasıl olur diyorum öğretmenim dönmeliyim nafile. Biletimin iadesi talebini istiyor ve kredi çekerek ( ki ücretsiz izindeyim, para da yok :) ) ) ) ) kendi imkanlarım ve karayolu ile tehlike dolu onca kilometrenin yolunu tutuyorum. Sayın Pegasus paramı uçuş yasağı kalktıktan iki ay sonra verecekmiş. Dedim ya faturası benden ve benim gibi mağdurlardan çıkarılacak diye. Elden bir şey gelmez tamam dedim. Uçuş yasakları kalktı para yok. Ben paramın peşine düşünce mesaj geldi bilmem kaç günü içinde hesaba yatar diye. 

Hesabı kontrol ettiğimde ne göreyim. 02 Hazirandaki değiştirdiğim biletin üzerine 3 taksitle ödediğim farkı bana yine 3 taksitle geri vermişler sağ olsunlar. :) ) ) Sadaka verir gibi. İkidir yazıyorum kendilerine, ben size bu paranın iki katı kadarını ödedim. ( Biraz daha fazla da, yaklaşık olarak bahsediyorum) ilk biletimin neden iadesi yok bu rakamda diye? Kontrol ettiğimizde bilet iadeniz 3 taksitte yapıldı diyorlar. İyi de bu iade benim ödediğim fark sadece diyorum. İlk aldığım biletin ücreti ne oldu? Aynı cevap. Anladım ki paramı geri vermeye niyetleri yok. Sonuna kadar gideceğim ben de. Ufak tefek şeylere sustuk da bu kadarı olmaz artık. Paramı geri almak için uğraşacak mıyım? Sonuna kadar. Bir daha Pegasus mu?

Gelişme :

2 hafta önce

Daha önce de yazdım yine yazıyorum ve hep yazacağım. Pegasus Covid 19 yüzünden iptal ettiği biletimin bir kısmını geri ödedi. Zaten iptal ettiğim 300 kusurluk bir biletim vardı. Onun üzerine fark koyup başka bilet aldım. O da iptal edildi. Sonra da utanmadan 3 ay bekletip 2. Aldığım biletin fiyat farkı ödendi. Nerede ilk biletimin parası? Yeme politikası. Asla izin vermeyeceğim. Cevap da vermiyorlar Çünkü verebilecek cevapları yok. Biraz daha uzarsa kat kat fazlası için dava edeceğim. Beni düşürdükleri her zor durum için. Yazık size!

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler