Pegasus'tan Yurt Dışı Bileti Almak Pişmanlıktır!

Özkan Özkan3 hafta önce

03 Şubat 2020 tarihinde, 05 Haziran 2020 SAW-Oslo gidiş, 07 Haziran 2020 Oslo-SAW dönüş biletlerini aldım. Ancak pandemi sebebiyle tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de uçuşlar iptal oldu. Bu sebeple 15 Mayıs 2020 tarihinde biletimi iptal ettim ve Pegasus'tan bilgilendirme maili ve SMS'i geldi. Pegasus duyurular sayfasına baktığımda "karşılıklı ülke kısıtlamaları kalktıktan 2 (iki) ay sonra ücret iadelerinin yapılacağı" bilgisine ulaştım. 15 Haziran 2020 tarihinde Pegasus firmasının yurt dışı uçuşları başladı ve "Pegasus-HANGİ ülkelere uçabilirim" sayfasındaki tabloda "Norveç" uçuşlarının temmuz ayı itibariyle başlayacağı bilgisi görünmektedir. 23 Ağustos 2020 tarihinde Müşteri hizmetlerini ücret iadesi ile ilgili aradım ve 3-7 günü arasında ücret iadesinin yapılacağı bilgisini aldım. 7 iş günü geçtikten sonra para iadesinin yapılmadığını görünce 02 Eylül 2020 tarihinde yani 8. İş günü tekrar aradım. Görüştüğüm Müşteri temsilcisi bir önceki görüştüğüm müşteri temsilcisinin yanlış bilgi verdiğini, iadelerin 21 Eylül 2020 tarihinde başlayacağını ve talebimle ilgili 02787510 numaralı bir talep numarası oluşturduğunu ve bana geri dönüş yapılacağı bilgisini verdi. 25 Eylül 2020 tarihinde ücret iadesinin yapılmadığını görünce tekrar müşteri hizmetlerini aradım ve görüştüğüm arkadaş temmuz ayında yapılan iptal ödemelerinin 14 ekimde başlayacağını, ağustos ayında yapılan iptallerin ise geri ödeme tarihlerinin ise sistemlerinde görünmediğini yani ücret iadesi için bir tarih veremeyeceğini söyledi. Bu durumundan rahatsız olduğumu belirttiğimde 0289**15 numaralı talep numarası oluşturdu. İnanın bu durumu anlayamıyorum. Şubat ayında ücretini peşin almışsınız, uçuşlar iptal olmuş. Ücret iadesi için kaç kere aradım talepte bulundum. Karşılıklı uçuş yasakları kalkmış ama hala paramı alamıyorum. Şubat ayından beri param kullanılıyor ve büyük bir ihtimalle ödediğim para 2 katına çıktı. Bu tarihten sonra Pegasus'tan bilet alacak kişilere sesleniyorum. Kış donemi geldiğinde yine uçuşlar iptal olacak ve şu an aldığınız biletlerin ücret iadeleri için çok uğraşacaksınız ve en erken 2021 yaz aylarında paranızı alacaksınız. Bu riskleri göze alan buyursun biletini alsın. Biraz daha fazla ücret ödeyerek ülkemizin en köklü hava yolu şirketinden biletinizi alin ve bu sorunlarla karşılaşmayın derim ben. Tabi karar sizin. "Pegasus pişmanlıktır! "

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Yusuf 2 hafta önce  

  Sivil havacılığa yazdım orası da reddediyor bu arada o yolu denemediyseniz

 • profile-icon Yusuf 2 hafta önce  

  Merhaba Size yine de ücretinizi iade edeceklerini söylemişler. Aynı şekilde bende başvurdum dosya numarası verildi iki hafta sonra cevap verdiler. İptal için ben başvurduğumdan ücret iadesi yapamayacaklarını yazmışlar

  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Özkan 2 hafta önce  

  İadeyi yapmazlarsa ya da kesinti yaparlarsa benim işime gelir. Eşim avukat, yasal yollara başvururum. Hem dava maaraflarini, hem faizi hem de vekalet ücretini söke söke alırım. Hiç sıkıntı yok.

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler