Pegasus'tan Korona Riski Ve Korona Krizi

Evren Evren17 Mart 12:07

10.03.2020 günü 6 kişi Pegasus'la İstanbul'dan Fransa'ya uçtuk. O gün tüm sorumsuzluklar başladı. Uçağa binmeden önce tüm yolcuları tıkış tıkış otobüslere tıktılar. 2 otobüs vardı ve ikisi de ağzına kadar tıklım tıklım doluydu. Bırakın diğer insanlarla 1 metre mesafe olmasını, 10cm mesafe bile yoktu ve bizi dakikalarca o halde otobüslerin içinde beklettiler. Zannedersiniz mülteci otobüsleri. Ben böyle bir sorumsuzluk görmedim. Soruyoruz niye bekletiyorsunuz diye, görevliler, prosedür gereği diye saçma sapan cevaplar veriyor. O vaziyette takribi 20 25 dakika bekletildik. Otobüs camları insan nefesinden buhar olmuş, dışarısı gözükmez hale gelmişti. 

Sonra uçağa bindik. 3.5 saatlik uçuşta bir su bile ikram etmediler. Su içmek isteyen fahiş fiyattan euro ödeyerek su satın aldı. Sorun bunlarla da sınırlı kalmadı. Sanki 1980'ler Topkapı otogarı gibi elinde kağıt para tutan hostesler, defalarca koltuk koltuk gezerek bozuk parası olan var mı diye sordular. İnanılmaz bir avamlık. Devamında ise fransa pistine sert bir şekilde iniş yaptık. Esas sorun ise dönüşte gerçekleşti. 15.03 günü dönüş uçağımız vardı. Fakat 14.03 günü öğlen 12:35'te tüm uçuşlar iptal edildi diyerek bizi korku ve paniğe ittiler. Hiç bir çözüm önerileri yoktu. Çözüm olarak sadece paranızı geri alacaksınız yazıyordu. Defalarca ve saatlerce Pegasus'u aradık ama hiçbir yetkiliye ulaşamadık. Uçuşların iptal edildiği mesajını alıp Pegasus'tan hiçbir yetkiliye de ulaşamayınca, biz de (6 kişi) fransa'da mahsur kalmamak için bu korku ve panikle, Fransa'dan Atina'ya, Atina'dan da Türkiye'ye olacak şekilde diğer hava yolu şirketlerinden dönüş için tam 8108 lira ödeme yaparak bilet almak zorunda kaldık. 

Müteakiben akşam 20:05'te de Pegasus'tan uçuşunuz yaklaşıyor diye e posta aldık. Bunun üzerine uçuşun meğer iptal edilmediğini anladık. Sonra da Pegasus'un bilmezliği ve lakayıtlığı yüzünden boşu boşuna tam 8108 lira ödeyerek aldığımız biletleri iptal ettirdik fakat 6000 lira ceza kestiler ve 2000 lira geri ödeme yaptılar. Pegasus yüzünden sadece maddi zararımız 6000 liradır ama bizi ittiği korku ve paniğin manevi zararını ancak yüce Türk adaleti tayin edebilir. Pegasus'tan, onlar yüzünden girdiğim maddi zararlarımın telafisini istiyorum. Aksi takdirde hukuk önünde maddi ve manevi tazminat davaları açacağız. Bir daha da bedava deseler Pegasus'la asla uçmam.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi
  • 1Yorum
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Nilay 21 Mart 01:40  

    Benzer bir durumu ben de yaşadım, Tüketici Hakem Heyetine, sivil havacılık yolcu haklarına gerekli şikayetleri gerçekleştirdim. Birazdan buraya da kendi durumumu aktaracağım.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler