10 Mayıs 2013 #1790580

Pegasus Uçuşa 25 Dakika Kala Uçağa Almadılar!

Pegasus hayatımın en önemli toplantısını mahvetti. WCMRT0 nolu İzmir Hatay seferine trafik nedeniyle 25 dakika kala check-in gişelerine geldim. Kapıların kapandığını ve size yardımcı olamayacağımızı söylediler. Aynı anda uçaktan da anons geliyor kapılara gelin diye. Fakat ne işse V**** bey (yetkili kişi) bana dönüp diyor ki uçağa alamıyoruz. İsteseydiler her türlü bindirirdiler.


Benim valizim de yoktu. T*** de ben son 15 dakika kala bindim ya uçağa onlarında sistemleri yokmuydu. Pegasus yüzünden o gün benim Hatay da hem toplantım kaçtı hemde Hatay ziyareti bana 500 liranın üstünde bir maliyete geldi. Bir daha Pegasusu kullanmayacağım. Bir öğrenci için 500 lira büyük para.

Tolga 210 Okunma

Cevaplar

  • Pegasus Temsilcisi13 Mayıs 2013

    Sayın Misafirimiz, Yapılan inceleme sonrasında check-in işlemleri için belirlenen süreden daha kısa zaman kala Havalimanı check-in gişesine başvurduğunuz, bu nedenle işlemlerinizin yapılamadığı bilgisine ulaşılmıştır. Kurallarımız gereğince iç hat uçuşunun tarifeli kalkış saatine 30 ve dış hat uçuşunun tarifeli kalkış saatine 45 dakikadan daha kısa süre kala gelen misafirlerimiz uçuşa kabul edilmemektedir. Belirlenen süreden daha kısa zaman kala gelen misafirlerimizin uçuşa kabul edilmeleri halinde, seferimizde gecikme yaşanabileceğinden talepler olumlu karşılanamamaktadır. Bu gibi durumlarda, sadece o uçuşumuz değil, aynı uçuşun devamında yapılacak tüm seferlerde de gecikme yaşanmaktadır. Pegasus Havayolları olarak "zamanında kalkış" performansımızı en üst seviyelere taşıyarak, siz misafirlerimizin tercihlerinin en önemli nedeni olan Güvenli ve Zamanında seyahat imkanlarını gerçekleştirebilmek adına her dönemde çalışmalarımız bulunmaktadır. Bu çalışmalar kapsamında şirketimizin zamanında kalkış performansımız sektörde üst seviyelerde izlenmektedir. Misafirlerimizin gerek tercihi gerekse ihtiyacının, zamanında uçuşlar olduğu bilinciyle, gecikmeye sebebiyet vermemek adına birçok havayolu şirketinde olduğu gibi şirketimizde de belirli kurallar uygulanmakta; bu çerçevede, iç hat uçuşuna 30 ve dış hat uçuşlarına 45 dakika kala check-in işlemleri sona erdirilmektedir. Havalimanı ve trafik yoğunluğuna yakalanılmaması adına, misafirlerimizin iç hat uçuş saatinden 1 saat 30 dakika ve dış hat uçuş saatinden 2 saat önce havaalanında olmaları gerekmektedir. Ayrıca uçağımızın kalkış ve operasyonel işlemlerinin eksiksiz gerçekleştirilmesi amaçlı olarak check-in işlemleri tarifeli kalkış saatine belirli bir süre kalana kadar gerçekleştirilebilmekte ve bu sürenin altına indirilmesi hali hazırda mümkün bulunmamaktadır. Şirketimiz bünyesinde uygulanan tüm kurallar bilet satın alım esnasında misafirlerimizin bilgisine sunularak kabul etmeleri halinde işlemleri tamamlanmaktadır. Bu çerçevede check-in süreleri bilet üzerinde "E" maddesinde, internetten bilet satın alım esnasında misafirlerimizin imzalaması gereken "Genel Kurallar" bölümünde ve çağrı merkezimizden bilet alım esnasında temsilcilerimiz tarafından iletilerek kabul edilmesi ile işlem tamamlanmaktadır. Yukarıda yer alan açıklamalar doğrultusunda işlemlerinizde herhangi bir hata veya aksaklığa rastlanmamış olup, bu nedenle üzülerek yardımcı olamayacağımızı bildirmek isteriz. Uçuşlarımızda görüşmeyi dileriz. İlginize teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Pegasus Havayolları Misafir İlişkileri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön