Pegasus Ücret İadesi Problemi!

Murat Murat1 hafta önce

Şubat ayında fly GPS den uçak bileti almıştım 26 Temmuz için Samsun'dan Dalaman'a. Ne olur ne olmaz diye fazla para verip iade edilebilir biletten aldım. 31 Mayıs ta almış olduğum bileti 80 TL cezasını ödeyip iadeli iptal ettim. Bana pandemiden ötürü iadenin 2 ay içinde yapılacağına dair SMS atıldı. 3.5 ay oldu hâlâ iadem yapılmadı.

Pegasus müşteri hizmetlerinden ve fly gps.comdan da ayrı ayrı şikayet kodu oluşturup problemimi dile getirdim.Bana paramı iade etmedikleri halde iade edilmiş gibi iptal ettiğim tarihte (31 Mayıs) iade ve ceza faturası düzenlenmiş. Biletimi pandemiden dolayı kendileri değil bizzat ben cezasını ödeyerek kendim iptal ettiğim halde bana paramı iade etmediler pandemiyi bahane edip 2 ay ötelediler 3.5 ay olmasına rağmen hala bir ödeme yapılmadı ve ödeme yapılmış gibi fatura düzenlenildi. Artık hukuki işlemlere başvuracağım.

Bankamdan hesap özetini aldım bana iade ettikleri iddia ettikleri faturalarla birlikte Tüketici Hakem Heyetine ve ayrıca dava da açacağımı belirtirim.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi
    Ece
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler