22 Eylül 2018
Yorum Yap
#10934375

Pegasus Ücret İadesi Gerçekleşmedi!

Aynı Banu kişisi, uçuşunu gerçekleştiremediğim ve bilet ücret iadesini Pegasus'tan aldığım halde kendilerini kesilen saçma sapan komisyon ücreti iadesi için arayıp yüzüme telefon kapatıyorlar.


Buna uçak bilet hattı çağrı merkezi adı altında uçak bileti hattı 0850 5 Sivas diye bilgilendirmesi ekstrede geçen isim farklı Pegasus aracılığı ile elime ulaşan bilgileri farklı (global travel) Global travel de sadece incoming yapmalarına rağmen bu sene bununla ilgili sürekli telefonla arandıklarını, kendilerinin bağlantısı bulunmadığını ve bu durumdan rahatsız olduklarını belirtiyorlar. Telefon arama kaydı üzerinden tarih ve numara örtüşmesine erişmezsem tam bir fiyasko. Telefon üzerinden gerçekleşen görüşmede satarken net ve aydınlatıcı bilgi verilmediğini fark etmem uzun sürmedi ama işlemi çoktan gerçekleştirmiş bulunmuştum.


İnternette Google edildiğinde en başlarda erişilen iletişim bilgilerine sahip yerin tam adresi! Bilgi vermedikleri gibi PNR kodunu alıp aldığı gibi iade isteğini duyunca telefonları yüzüme kapadılar. Hadi bunlar vasıfsız Pegasus adı altında ki tek Pegasus da değil kurumsal bir firma adını vererek yapıyorlar bu işi ve pek çok kişi mağdur. Kurumsal havayolu firmaları bu gibi olaylara mahal vermemek için müşterilerine yeterli bilgilendirme yapıyor mu? Kaç havayolu çalışanı firma işleyiş prosedür ve etik kuramlar içeriğine sahip? Eksiklik nereden geliyor bunu bir de siz değerlendirin.

Yildiz Yildiz 1.264 Okunma
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler