15 Mayıs
#11974477

Pegasus Personel Sorumsuzluğu!

21/04/2019 saat 08.55 PC2431 sefer numaralı Mardin'den İstanbul Sabiha Gökçen'e uçak biletimi aldım. Hava alanında 45 dakika önceden bulundum ve check-in işlemleri için sıraya geçtim. 3 kişi işlem alıyordu bir süre bekledim yan sıralar ilerliyor hatta benim arkamdakiler yan sıralara geçip işlem yapıyor lakin ben önümde sadece 2 kişi olduğu için bekliyordum. S** A***isimli çalışan en az 20 25 dakika 1 yolcunun işlemleriyle uğraştı sanırım pasaportu olan bir yolcuydu. Nihayet sıra bana geldi ve çalışan biletimle ilgili sorun olduğunu satış ofisine gitmemi söyledi.


Pegasus satış ofisinde çalışan M** B***isimli kişinin yana gittim bana check-in yapmadığım için bu uçağa binemeyeceğimi 45 dakika önceden burada olmadığımı iddia etti ağlamaya başladım ve kamera kayıtlarının incelenmesini istedim. Bu sefer bana sistem hatası olduğunu bu yüzden bana Pegasus'un 100 $ ya da 100 euro verileceğini benim ertesi günkü uçakla gitmemi ya da aynı gün Diyarbakır'dan gidebileceğimi söyledi. Durumumun acil olduğunu bildirip o uçağa binmem gerektiğini söyledim. Hatta yolcular benim durumuma acıyıp uçak biletimi almayı hatta Diyarbakır'a götürebileceklerini söylediler. Havaalanı polisine gittim kamera kayıtları için karakola gidip şikayet edin dedi, karakol şikayetimi de yapacağım. Hava alanının ortasında M**B*** isimli çalışanla tartışmaya başladım ben herkesin içinde bu haksızlıktan ötürü ağlamaya başladım. 2. güvenlik sırasında bekleyen aynı uçak yolcuları ayaklandı ve erken geldiğimi gördüklerini söyleyip çalışanla tartışmaya başladılar.


Daha sonrasında S** A***'de gelip erken geldiğimi gördüğünü söyledi. Ben de M** B**** çalışanınız bile erken geldiğimi söylüyor görmüyor musunuz dedim. M**B***ilk önce online biletlerinden iptal olursa beni alacaklarını söyledi, herkes geldi. Sonra içeriden birini uçağa binmemesi için ikna etmeye çalıştılar sonunda ikna ettiler ve o uçağa ağlayarak bindim. Binerken bıyıklı gözlüklü genç bir erkek çalışan biletimi kontrol etti çalışanların isimlerini şikayet için sorduğumda bana saygısızca size yardımcı olduk ama uçağa biniyorsunuz diyerek isimleri vermedi.


Uçak kalkmak üzereyken hatta eşyalarım bile polisler tarafından elde taşınarak uçağa bindim. Uçağa bindiğimde herkes göz göre göre yapılan bu haksızlığa veryansın ediyordu. Mardin hava alanının ortasında hüngür hüngür ağlayarak küçük düşürüldüğüm mağdur edildiğim için bu iki çalışana kesinlikle hakkımı helal etmiyorum. Şikayetimden vazgeçmeyeceğim.

Tugba Tugba 534 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları