27 Ocak 2014 #2257068

Pegasus Müşteri Temsilcisinden Şikayetçiyim!

Pegasus Havayolları'ndan 24.01.2014 tarihinde 19:16 da kredi kartım ile 25.01.2014 Konya - İstanbul (Sabiha Gökçen) 09:40 uçağına 221.99 TL ödeyerek bilet aldım.


Daha sonra sabah rahatsızlandığım için 25.01.2014 tarihi saat 05:20 de 0850 2500737 Pegasus müşteri hizmetlerini aradım. Telefonu açan şahıs sanırım uyuyordu ki sesi çok derinden geliyordu, bende önce kendisinin sesinin az geldiğini belirttim, bu uyarım üzerine kendisi uyanmış olsa gerek, ezberi kelimeleri hızlı ve aralıksız şekilde tekrarladı. Ancak uçuşumu ertelenebileceği konusunda bir söz söylemedi, hatırlatıldı ve faydalı olmadı, yardımcı da olmadı.


Üstelik bilet iademin 8 tl karşılığında iptal edileceğini (iptal işleminin tutarının 8 tl karşılığında gerçekleşeceğini vb.) şekilde soru sordu. Kısa ve hızlı konuştu. Anladığım tek şey "iptal ediyoruz, onaylıyor musunuz" oldu.


Uçuşumu başka bir tarihe erteleyebileceğimi söyleseydi ya da bilet paramın geri ödenmeyeceğini belirtilseydi bunu asla kabul etmezdim ve ileri bir tarihli uçuş planı yapabilirdim.


Konuşan kişinin anlaşılmaz olması nedeniyle firmanıza karşı tepkiliyim. Şikayet için aradığımda konuştuğum erkek şahsın A** Y. isimli bir çalışan olduğunu öğrendim. Sizden ricam kaydı dinlemeniz ve ödeme konusunda yardımcı olmanızdır. Gereğinin yapılmasını arz ederim...


Referans numaram: 9FLQW7

Şerife 98 Okunma

Cevaplar

  • Pegasus Temsilcisi28 Ocak 2014

    Sayın Misafirimiz, Pegasus Havayolları olarak, Türkiyede ve yurtdışında onlarca noktaya uçuş yapmakta olup, 1990 yılından bu yana başarılı geçmişi ile Türkiye?nin en önde gelen havayolu şirketleri arasında olduğumuz bilinci ile, misafirlerimize sunulan hizmet politikasında her zaman güvenli ve kaliteli seyahat imkanı vermek ve bu doğrultuda da, uygun fiyat seçenekleri ile tüm misafirlerin bu olanaklardan yararlanabilmesini sağlamak temel prensiplerimiz arasında yer almaktadır. Bu bağlamda her dönemde yeni kampanyalar düzenlenerek misafirlerimize ucuz ücretli seyahat imkanları sunulmaktadır. Ucuz ücretlerin satışa açılması belirli kurallar ile mümkün olabilmektedir. Bilindiği üzere bilet iptal ve değişiklik kuralları havayollarının kendi inisiyatifleri doğrultusunda belirlenmektedir. Şirketimiz uçuşlarına ait biletlerin ücret sınıflarına göre iptal ve değişiklik kuralları farklılık göstermektedir. Bu kurallar uçuş belgesinin B.1 maddesinde ve internetten bilet satın alma öncesinde okunup anlaşıldığına dair misafir tarafından imzalanan "Genel Kurallar" bölümünde detaylı olarak yer almakta olup, http://www.flypgs.com/bilgilendirme/genel-kurallar.aspx linkinden tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Siz misafirlerimize kaliteli hizmeti sunmaya yönelik belirlenen prensiplerimiz arasında yer alan eşitlik ilkesi sebebi ile bilet iptal değişiklik kuralları uçuş parkuruna bağlı olarak her misafirimize eşit uygulanarak, esneklik yapılması mümkün bulunmamaktadır. Yukarıda yer aldığı üzere; bilet ücretlerimiz kademeli olarak dinamik bir yapıya sahip olması sebebi ile ücretlerimiz arasında İptal ve değişiklik kuralları farklılıklar göstermektedir. Bu nedenle tarafınıza bildirilen kurallar ve onayınız dahilinde bilet iptal işlemleri gerçekleştirilmektedir. İlgi ve anlayışınıza teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Pegasus Havayolları Misafir İlişkileri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön