29 Ocak 2014 #2264070

Pegasus Müşteri Hizmetleri Sürekli Yanlış Bilgi Veriyor!

29.01.2014 günü ailem Şanlıurfa'dan saat 07.30 uçağı ile İstanbul'a gelecekti. Önce uçağın sis nedeniyle 10:30'a ertelendiği, daha sonra da iptal olduğu yönünde mesaj geldi. Bu sırada saat 09:30 idi. Rezervasyon numarasından kontrol ettiğimde uçak saatinin 10:30 olduğunu gördüm. Bunun üzerine Pegasus Havayolları müşteri hizmetlerini, Şanlıurfa havaalanını (2 kez) aradığımda uçak saatinin 10:30 olduğunu söylediler.


Ailem de evden kahvaltı yapmadan apar topar yola çıktılar. Şehir merkezinden 35 km uzaktaki havaalanına saat 10:00'da yetiştiler. Ancak burada sürekli farklı bilgiler verildi. Saat 11:46 oldu. Halen uçağın tam olarak saat kaçta kalkacağı belli değil.

Burak 77 Okunma

Cevaplar

  • Pegasus Temsilcisi30 Ocak 2014

    Sayın Misafirimiz; Öncelikle yaşamış olduğunuz aksaklık için üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz.Pegasus Havayolları olarak tarifeli uçuşlarımıza başladığımız 2005 yılından bu güne,siz değerli misafirlerimizin ilgi ve destekleri doğrultusunda Uçmak Herkesin Hakkı sloganımız kapsamında her yıl milyonları sevdiklerine güvenli bir şekilde ve zamanında ulaştırabilmek için çalıştık. Sizlerden artarak gelen talepler , uçuş ağımızı genişleterek, güvenlikten ödün vermeden havacılık sektöründe yenilikçi anlayışımız ile çalışmalarımıza devam etmemize olanak sağlamaktadır.Bu bağlamda Pegasus Havayolları olarak Bizimle uçuşunu gerçekleştirecek tüm misafirlerimizin eşit koşullarda tüm hizmetlerimizden yararlanabilmesini sağlayabilmek adına kurallar çerçevesinde işlem yapılması hizmet kalitesi ve misafir memnuniyeti açısından önem arz etmektedir. Bilindiği üzere tüm dünya havayollarında Teknik, Hava Koşulları veya Operasyonel Nedenlerden dolayı zaman zaman istenmeyen gecikme ve sefer iptalleri yaşanabilmektedir. Pegasus Havayolları olarak uçuşlarımızda güvenlik konularını kapsayan durumlar en hassas biçimde değerlendirilerek hiçbir risk göz ardı edilmeden kararlar titizlikle alınmaktadır. Şirketimiz uçuşlarında meydana gelen gecikme veya sefer iptallerinin erken sürelerde tespit edilmesi halinde misafirlerimizin bilet alım esnasında bildirmiş olduğu telefon numaralarına uçuş hakkında kısa mesaj gönderilerek bilgi verilmektedir. Bu gibi durumların uçuşa kısa süre kala tespit edilmesi halinde ise bilgilendirme havalimanında yapılan anonslar ve ekranlara girilen bilgiler ile mümkün olabilmektedir Sefer gecikme ya da iptallerinin yaşandığı durumlarda misafirlerimiz ile birebir iletişimde olan tüm birimlerimize gerekli bilgilendirme yapılmaktadır. Bu sayede talebin ulaşmış olduğu birimler tarafından misafirlerimize uçuş gecikmesi ya da iptali hakkında bilgi verilmesi sağlanmakta olup talep eden misafirlerimizin biletleri kesintisiz iade edilerek talep eden misafirlerimizin biletleri de ücretsiz olarak alternatif uçuşlara değiştirilmektedir. Bu işlemler havalimanı bilet satış ofisi ve çağrı merkezimizden misafirlerimizin taleplerine bağlı olarak gerçekleştirilebilmektedir. Saygılarımızla Pegasus Havayolları Misafir İlişkileri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön