07 Şubat 2014 #2281812

Pegasus Konaklama Hakkımızı Elimizden Alıyor!

07.01.2014 tarihindeki uçağımız sis nedeniyle iptal oldu. Pegasus Havayolları internet sitesinde bu durum için "Gerektiğinde bir veya daha fazla gece, otelde konaklama imkanı" yazıyor olmasına rağmen çağrı merkezi böyle bir hakkın olmadığını söyledi.


Böyle bir hakkın olup olmadığını net bir şekilde sorduğum şikayet mailime ise net bir yanıt vermeyerek laf salatası ile yanıt verildi.


Konaklama hakkımın elimden alındığını düşünüyorum. Kendilerinden net bir yanıt alamadığım için sizin aracılığınızla bilgilendirmek istedim.


Firmaya ulaştığım şikayet kodlarım 1042246 ve 1046196

Tolga 161 Okunma

Cevaplar

 • Tolga28 Mart 2014

  hala net cevap yok!!!!

 • Tolga13 Şubat 2014

  Yazışmalardan görüleceği üzeere sadece konuyu kapatmaya çalışıyorlar çözüm üretmeye değil.

 • Tolga10 Şubat 2014

  Bu da verdiğiniz cevap Öncelikle yaşamış olduğunuz aksaklık için üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz.Pegasus Havayolları olarak tarifeli uçuşlarımıza başladığımız 2005 yılından bu güne,siz değerli misafirlerimizin ilgi ve destekleri doğrultusunda Uçmak Herkesin Hakkı sloganımız kapsamında her yıl milyonları sevdiklerine güvenli bir şekilde ve zamanında ulaştırabilmek için çalıştık. Sizlerden artarak gelen talepler , uçuş ağımızı genişleterek, güvenlikten ödün vermeden havacılık sektöründe yenilikçi anlayışımız ile çalışmalarımıza devam etmemize olanak sağlamaktadır.Bu bağlamda Pegasus Havayolları olarak Bizimle uçuşunu gerçekleştirecek tüm misafirlerimizin eşit koşullarda tüm hizmetlerimizden yararlanabilmesini sağlayabilmek adına kurallar çerçevesinde işlem yapılması hizmet kalitesi ve misafir memnuniyeti açısından önem arz etmektedir. Şirketimiz uçuşlarında meydana gelen gecikme veya sefer iptallerinin erken sürelerde tespit edilmesi halinde misafirlerimizin bilet alım esnasında bildirmiş olduğu telefon numaralarına uçuş hakkında kısa mesaj gönderilerek bilgi verilmektedir. Bu gibi durumların uçuşa kısa süre kala tespit edilmesi halinde ise bilgilendirme havalimanında yapılan anonslar ve ekranlara girilen bilgiler ile mümkün olabilmektedir Sefer gecikme ya da iptallerinin yaşandığı durumlarda misafirlerimiz ile birebir iletişimde olan tüm birimlerimize gerekli bilgilendirme yapılmaktadır. Bu sayede talebin ulaşmış olduğu birimler tarafından misafirlerimize uçuş gecikmesi ya da iptali hakkında bilgi verilmesi sağlanmakta olup talep eden misafirlerimizin biletleri kesintisiz iade edilerek talep eden misafirlerimizin biletleri de ücretsiz olarak alternatif uçuşlara değiştirilmektedir. Bu işlemler havalimanı bilet satış ofisi ve çağrı merkezimizden misafirlerimizin taleplerine bağlı olarak gerçekleştirilebilmektedir. Bilindiği üzere tüm dünya havayollarında Hava Koşulları veya Operasyonel Nedenlerden dolayı zaman zaman istenmeyen gecikme ve sefer iptalleri yaşanabilmektedir. Pegasus Havayolları olarak uçuşlarımızda güvenlik konularını kapsayan durumlar en hassas biçimde değerlendirilerek hiçbir risk göz ardı edilmeden kararlar titizlikle alınmaktadır. Yukarıdaki açıklamamıza istinaden ilgili uçuşumuz gecikmesi tarafımızdan kaynaklı olmayıp,olağan seyrin dışında gelişmiştir. Zamaninda kalkis prensibimiz ve bu konuda hiç durmadan gösterdigimiz çaba ve hayata geçirdigimiz yenilikler sonucu bundan sonraki uçuslarimizda benzer bir durum ile karsilasmayacaginiza inaniyor, uçuslarimizda mutlaka yeniden görüsmeyi diliyoruz Tarafımıza ileteceğiniz evrakların değerlendirebilmemiz adına 0216 560 7093 no lu faxımıza iletmenizi rica ederiz. Anlayışınıza teşekkür ederiz.

 • Tolga10 Şubat 2014

  Ben cevap vermediniz demedim ki. "Böyle bir hakkın olup olmadığını net bir şekilde sorduğum şikayet mailime ise net bir yanıt vermeyerek laf salatası ile yanıt verildi. " diye yazmışım görmediniz mi? açıkça yazar mısınız? yurtiçi uçuş iptal edildiğinde otel konaklama hakkı var mı yok mu? sorum bu kadar nettir. cevabın da bu kadar net olmasını beklerim. a evet hakkınız var b hayır hakkınız yok.

 • Pegasus Temsilcisi10 Şubat 2014

  Sayın Misafirimiz, Öncelikle yaşamış olduğunuz aksaklık için üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz.Tarafımıza iletmiş olduğunuz 1046196 talep numaralı mesajınıza istinaden 30.01.2014 tarihinde size geri dönüş yapıldığını belirtmek isteriz. İlginize teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Pegasus Havayolları Misafir İlişkileri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön