3 g
#13104704

Pegasus Köln Çalışanı Terbiyesizliği!

BG59X2 rezervasyon numaralı ve PC1012 uçuş numaralı Köln-İstanbul dönüşünde eşimle birlikte valiz sırasında beklerken görevli hanımefendi bu valizle uçağa binemeyeceğimizi ve bagaja vermemiz gerektiğini iletti, itiraz etmemizin üzerine uygulamanın bu şekilde olduğunu, benim Türkçe’min ondan düzgün olduğunu ve Türkçe anlamadığımı sorarak alaycı bir tavırla aşağılayıcı cümleler sarf etti. Bunun devamında benden 50 euro alarak (olmasaydı ne yapacaktınız diye sorduğumda aşağı inmemizi ve bu durumda uçağı kaçıracağımızı iletti), valizimi alıp aşağı indirtti. Benim iki kişi için kabin bagajı hakkım varken (8+8=16) ; boyutundan dolayı kabul etmediğini iletti (benim valizim 10 kg idi ve iki kişi için asla hakkımı aşmıyordum). İki ayrı kişi için 2 ayrı kabin valizi alıp yer kaplamaktansa orta boyuttaki valizi almayı tercih ettik. Bununla birlikte 30.11.2019 tarihinde İstanbul’dan Köln’e giden BG59X2 rezervasyon numaralı PC1011 uçuş numaralı uçuşla gelirken aynı valizle kabine koyarak geldim ve asla sorun olmadı (kayıtlarınızdan bagaja valiz vermediğimi görebilirsiniz).


Kaba ve hakaret düzeyine varan tavırları nedeniyle hem görevli kadın arkadaştan (02.12.2019 11.24 sularında bizi uçağa alan uzun sarışın, hafif balık etli, kısa boylu ve renkli gözlü) hem de Türkiye’de farklı Almanya’da farklı uygulama uygulayan Pegasus şirketinden şikayetçi olmak ve 50 Euro’mun iadesini talep ediyorum.


Bununla birlikte bu sarışın hanımefendi sadece bizimle değil diğer yolcularla da problem yaşadı ve sırada beklerken bağrışmalar duyuldu. Uçağa binerken isme bakmak istedim ama isim kartını boynundan kaldırmıştı. Bir de 50 euro aldığını sisteme işlediğini iletti ancak asla yazılı bir belge elimize vermedi.


Biz aşağı verelim dediğimizde uçağı kaçırırsınız dedi ancak uçağın kalkış saati 12.00 civarıydı (ben bu yazıyı yazarken saat 11.51 idi. 11.25’te kalkması gereken uçak 11.50’de hala yerdeydi.)

Gizem Gizem 589 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları