10 Eylül 2013 #2004421

Pegasus Kayıp Eşyam ve İlgisizlik!

06/09/2013 İstanbul/Sabiha Gökçen -Ukrayna /Khmilniski Seferi sırasında valizim kayboldu 4 saat Ukrayna'da bagajın çıkmasını bekledim ve Pegasus'tan hiçbir türlü bilgi alıp ulaşamadık, neyse ki oradaki memurlar bize rapor tuttu. Cuma gününden bu yana (bugün salı) kayıp eşya birimini arıyorum telefonlar açılıyor ama kimse konuşmuyor dalga geçer gibi bekletilip bekletilip kapatılıyor, koskoca havayolu şirketi ayıp müşterilere gereken itinayı gösterilmiyor. Otogardaki çoğu otobüs firması bile Pegasus'tan kurumsal çalışıyor.


Müşteri hizmetleri de keza aynı şekilde iki kelimeyi bir araya getiremeyen personeller hizmet veriyor ve bilgi konusundan çok zayıflar bavulla alakalı kimseden bilgi yok. Merdiven altı bir firma.

Önder 93 Okunma

Cevaplar

  • Önder12 Eylül 2013

    Özür diliyorum uçuşumuz 06/09/2013 SAW-LVIV PC 634 seferiydi yanlış yazmışım. Pekala hepsini anladık okeyde, ilgili bölümdeki telefonlara ulaşamamız ve telefonların açılıp bekletilip bekletilip oradaki ilgisiz personelin konuşmalarını naklen duyupta bi alo dememden telefonu kapatmaları hakkında bir açıklamanız olabilirmi, bir havayolu şirketinde böyle bir hadise ne derece mümkün olabilir diye düşünürken gayette olabiliyormuş öğrendik, sağolun.

  • Pegasus Temsilcisi12 Eylül 2013

    Sayın Misafirimiz; Öncelikle yaşamış olduğunuz aksaklık için üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz.Bagajında hasar tespit eden misafirlerimiz aynı gün varış istasyonunu terk etmeden İstasyon Kayıp Eşya Ofisine biniş kartı,kimlik ve bagaj etiketi ile müracaat ederek Kayıp veya Hasarlı Bagaj Raporu (PIR) tutturmalıdır. Pegasus Hava Yolları olarak öncelikle yaşanan olumsuzluk için üzgün olduğumuzu belirtiriz.. Kayıp ve hasarlı bagaj hususunda tarifeli taşıyıcıların yükümlülükleri IATA kuralları ile sabit olup yolcunun gerçekte bagajını kaybettiği veya hasarlı oldugunu belgelemesi ile esastır. Bu konvensiyon ve protokol havayolunun sorumluluğunu belirlediği gibi birçok hallerde de sınırlandırır.Bu bağlamda iletmiş olduğunuz bilgilere istinaden rapor detaylarına ulaşılamamış olup havalimanında işlemlerinizin kayıt altına alınıp ve sonuçlandırılması adına uçuş bilgilerine istinaden tutulan raporun referans numarasını aşağıdaki linki kullanarak iletmenizi rica ederiz. http://www.flypgs.com/bize-ulasin/bize-yazin-iletisim-formu.aspx Saygılarımızla Pegasus Havayolları Misafir İlişkileri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön