12 Şubat 2014 #2290169

Pegasus Havayolları'nın Açığa Bilet Alma Fiyaskosu!

07.02.2014 tarihinde 11.02.2014'de Ankara'ya gidiş T**, dönüş Pegasus Havayolları'na bilet aldım. Toplantımın iptalinden dolayı uçuşa 24 saatten fazla bir süre kala biletlerimi açığa almak için önce T** yollarını aradım. T** yolları 1 yıl içinde kullanmak üzere biletimi açığa aldı.


Pegasus'u aradım ve karşılaştığım tablo içler acısıydı. 79 TL ve 20 TL koltuk seçimi için verdiğim paranın bileti açığa almam için üzerine 106 TL daha ödemem gerektiğini söylediler. Almış olduğum bilete iade istemedim.


Sadece 1 ay içinde kullanmak üzere başka bir tarihe ertelemek. Yinede önemli değil nasıl olsa ben Ali Sabanacı'dan daha zenginim.

Erhan 83 Okunma

Cevaplar

 • Erhan16 Şubat 2014

  İlgi ve alaka 0. Çözüm yok. Bundan sonra sattıkları bileti 2 katı da olsa başka hava yollarından alacagim

 • Erhan14 Şubat 2014

  Sayın yetkili öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Yalnız şunu belirtmek isterim ki bu kadar uzun yazılmış cevabınız da ne bir çözüm getirmişsiniz nede size anlatmak istediğimi anlayabilmişsiniz! Bakın sizler ucuz bilet adı altında, uçağın içinde para ile sattığınız sudan, online koltuk seçimine kadar aldığınız ücretler sizin ucuz ücretli seyahat dediğiniz aslında sadece satış politikanızdır. Ben Ankara Gidiş ve dönüş olarak aldığım biletimi fiyat olarak aynı ücretle aldım. Üstelik online koltuk seçimine ne ücret ödedim nede eğer seyahat etmiş olsaydım bırakın suyu yiyeceğim yemeğim bile bu ücrete dahil olacaktı. Lütfen bana bu işin prosedüründen B.1 maddesi- genel kurallar vs.. gibi bahaneler ile bizleri cahil yerine koymayın. Sizden bir bilet aldım. Üstelik bir Ankara uçuşu içinde gayet iyi bir rakam verip üzerine 20 TL de ödeyip koltuk seçimine kadar yaptım. Sizden iade istemedim. Sadece biletimi açığa alın dedim. Sizin bu yaptığınız sadece kar marjı güden, müşteri memnuniyetini zerre kadar umursamayan akıl almaz politikanızdır. Sonuç olarak zahmet edip yazdığınız yada hazırda matbu olarak kullandığınız bu yazıların hiçbir anlamı yoktur. Evet kağıt olarak siz haklısınız.. Bizlerin en büyük hatası sizlere güvenmek. Sizleri refere etmek. Ama unutmayın ki 90 yılların başından beri sözde göstermiş olduğunuz başarıyı bir gün Türk halkı sizleri oraya nasıl getirdiyse aynı şekilde de indirmesini bilir. Benim için konu artık burda bitmiştir. Ne kendim nede ailem şu saatten sonra hiçbir şekilde bedavaya uçuş da gerçekleştirseniz o uçağa binmemek olacak. Ama haklısınız sizler koskoca PEGASUS Hava yollarısınız ben ve ailem uçağınıza binsek ne olur,, binmesek ne olur..

 • Erhan13 Şubat 2014

  Sayın yetkili öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Yalnız şunu belirtmek isterim ki bu kadar uzun yazılmış cevabınız da ne bir çözüm getirmişsiniz nede size anlatmak istediğimi anlayabilmişsiniz! Bakın sizler ucuz bilet adı altında, uçağın içinde para ile sattığınız sudan, online koltuk seçimine kadar aldığınız ücretler sizin ucuz ücretli seyahat dediğiniz

 • Pegasus Temsilcisi13 Şubat 2014

  Sayın Misafirimiz, Pegasus Havayolları olarak, Türkiyede ve yurtdışında onlarca noktaya uçuş yapmakta olup, 1990 yılından bu yana başarılı geçmişi ile Türkiye?nin en önde gelen havayolu şirketleri arasında olduğumuz bilinci ile, misafirlerimize sunulan hizmet politikasında her zaman güvenli ve kaliteli seyahat imkanı vermek ve bu doğrultuda da, uygun fiyat seçenekleri ile tüm misafirlerin bu olanaklardan yararlanabilmesini sağlamak temel prensiplerimiz arasında yer almaktadır. Bu bağlamda her dönemde yeni kampanyalar düzenlenerek misafirlerimize ucuz ücretli seyahat imkanları sunulmaktadır. Ucuz ücretlerin satışa açılması belirli kurallar ile mümkün olabilmektedir. Bilindiği üzere bilet iptal ve değişiklik kuralları havayollarının kendi inisiyatifleri doğrultusunda belirlenmektedir. Şirketimiz uçuşlarına ait biletlerin ücret sınıflarına göre iptal ve değişiklik kuralları farklılık göstermektedir. Bu kurallar uçuş belgesinin B.1 maddesinde ve internetten bilet satın alma öncesinde okunup anlaşıldığına dair misafir tarafından imzalanan "Genel Kurallar" bölümünde detaylı olarak yer almakta olup, http://www.flypgs.com/bilgilendirme/genel-kurallar.aspx linkinden tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Siz misafirlerimize kaliteli hizmeti sunmaya yönelik belirlenen prensiplerimiz arasında yer alan eşitlik ilkesi sebebi ile bilet iptal değişiklik kuralları uçuş parkuruna bağlı olarak her misafirimize eşit uygulanarak, esneklik yapılması mümkün bulunmamaktadır. Yukarıda yer aldığı üzere; bilet ücretlerimiz kademeli olarak dinamik bir yapıya sahip olması sebebi ile ücretlerimiz arasında İptal ve değişiklik kuralları farklılıklar göstermektedir. Bu nedenle e-mail yolu ile bilet iptal-değişiklik işlemi gerçekleştirilmesi mümkün bulunmamaktadır. Bilet iptal değişiklik işlemleri yalnızca internet sitemizden, 7 gün 24 saat 0850 250 0737 numaralı çağrı merkezimiz veya yetkili acentelerimizden gerçekleştirebilirsiniz. İlgi ve anlayışınıza teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Pegasus Havayolları Misafir İlişkileri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön