03 Şubat 2014 #2272656

Pegasus Havayolları'nda Bilet İptalinde Geri Ödeme Yok Gibi!

Oğluma daha önce bilet almıştık. Eşim ve kızımda aynı uçakla gitmek için iki tane süper gruptan bilet alındı. Çeşitli sebeplerden dolayı eşim ve kızım için aldığımız 174 tl bileti tarihinden 10-12 gün önce iptal ettik. 10 gün sonra hesaba sadece 20 tl ödeme yapılmış. 20 tl'nin kdv olduğunu söylediler.


Dönüş uçağı T**'den 175 civarı idi. T** bize 154 tl geri ödedi. Pegasus Havayolları'nın yaptığı uygulamayı bu olayları yaşadıktan sonra öğrenmiş olduk. Böyle olduğunu bilseydik, bilet iptal ettirmez, koltukları boş gönderirdik.


Pegasus Havayolları Sabancıların ve Sabancılar böyle şeyler özünde yapmazlar şaşırdım doğrusu.
Şirketin sitesindeki tüm kuralları nereden bileceğiz, bilemeyiz ki! Tamamen bir güven meselesi...

Orhan 125 Okunma

Cevaplar

  • Pegasus Temsilcisi03 Şubat 2014

    Sayın Misafirimiz, Pegasus Havayolları olarak, Türkiyede ve yurtdışında onlarca noktaya uçuş yapmakta olup, 1990 yılından bu yana başarılı geçmişi ile Türkiye?nin en önde gelen havayolu şirketleri arasında olduğumuz bilinci ile, misafirlerimize sunulan hizmet politikasında her zaman güvenli ve kaliteli seyahat imkanı vermek ve bu doğrultuda da, uygun fiyat seçenekleri ile tüm misafirlerin bu olanaklardan yararlanabilmesini sağlamak temel prensiplerimiz arasında yer almaktadır. Bu bağlamda her dönemde yeni kampanyalar düzenlenerek misafirlerimize ucuz ücretli seyahat imkanları sunulmaktadır. Ucuz ücretlerin satışa açılması belirli kurallar ile mümkün olabilmektedir. Bilindiği üzere bilet iptal ve değişiklik kuralları havayollarının kendi inisiyatifleri doğrultusunda belirlenmektedir. Şirketimiz uçuşlarına ait biletlerin ücret sınıflarına göre iptal ve değişiklik kuralları farklılık göstermektedir. Bu kurallar uçuş belgesinin B.1 maddesinde ve internetten bilet satın alma öncesinde okunup anlaşıldığına dair misafir tarafından imzalanan "Genel Kurallar" bölümünde detaylı olarak yer almakta olup, http://www.flypgs.com/bilgilendirme/genel-kurallar.aspx linkinden tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Siz misafirlerimize kaliteli hizmeti sunmaya yönelik belirlenen prensiplerimiz arasında yer alan eşitlik ilkesi sebebi ile bilet iptal değişiklik kuralları uçuş parkuruna bağlı olarak her misafirimize eşit uygulanarak, esneklik yapılması mümkün bulunmamaktadır. Yukarıda yer aldığı üzere; bilet ücretlerimiz kademeli olarak dinamik bir yapıya sahip olması sebebi ile ücretlerimiz arasında İptal ve değişiklik kuralları farklılıklar göstermektedir. Bu nedenle e-mail yolu ile bilet iptal-değişiklik işlemi gerçekleştirilmesi mümkün bulunmamaktadır. Bilet iptal değişiklik işlemleri yalnızca internet sitemizden, 7 gün 24 saat 0850 250 0737 numaralı çağrı merkezimiz veya yetkili acentelerimizden gerçekleştirebilirsiniz. İlgi ve anlayışınıza teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Pegasus Havayolları Misafir İlişkileri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön