11 Şubat 2014 #2286514

Pegasus Gecikmeli Kalkış!

Pegasus Havayolları'nın PC 2818 sefer sayılı İstanbul uçağı ile 2 şubatta İzmir2den 21:40'ta İstanbul'a dönmek için bilet aldık. Hava alanına 20:30'da vardığımızda bize uçağın yaklaşık 1 saat rötarlı kalkacağı bilgisi verildi. 1 saat sonrada uçak kalkmadı ve yaklaşık 1 saat 50 dakika gecikme ile uçak kalktı.


Bu bekleme zamanında bizlere sadece yolcu haklarını bildiren bir kağıt dağıtıldı ve uçağın durumu bildirildikten sonra bir daha yanımıza uğramadılar 23:30'da kalkan uçak 24:30'da hava alanına vardı ve hiçbir toplu ulaşımı kullanamadık.


Taksi ile yerimize gittik. Müşteri şikayetleri ne mail atmamıza rağmen bize dönülmedi. Bu hava yolu benim için Türkiye'nin hizmet açısından en kötü şirketi!

Erkan 317 Okunma

Cevaplar

 • Erkan14 Şubat 2014

  Bizi hava alanında 2 saat bekletip, ne su vede nede ihtiyaçlarımızı sormayıp sonra uçakta da gecikme sanki bizim hatamız mış gibi kuru bir özür dileyip POS makinesi hava hariç ( şimdilik ) her şeyi satış yapan hava yolu şirketinin cevabını sizlerin takdirine sunuyorum. Bundan sonra benim için seyahatlerimde seçim yapacağım en son hava yolu şirketisidir. Bu memnuniyetsizliğimi çevremdeki herkesle de paylaşmaya devam edeceğim.

 • Erkan12 Şubat 2014

  Bizi hava alanında 2 saat bekletip, ne su vede nede ihtiyaçlarımızı sormayıp sonra uçakta da gecikme sanki bizim hatamız mış gibi kuru bir özür dileyip POS makinesi hava hariç ( şimdilik ) her şeyi satış yapan hava yolu şirketinin cevabını sizlerin takdirine sunuyorum. Bundan sonra benim için seyahatlerimde seçim yapacağım en son hava yolu şirketisiniz. Bu memnuniyetsizliğimi çevremdeki herkesle de paylaşmaya devam edeceğim. Sayın Erkan Indibay, Mesajınız ilgili departmanımıza iletilerek dikkate alınmıştır. Yaşamış olduğunuz aksaklıktan dolayı özür dileriz. Filolarımızın bakımda olan uçakların sefere verilecek gün ve saatlerde oluşabilecek aksamalarda, saat değişikliği veya iptaller meydana gelmektedir. Bilginin tarafımıza ulaşması halinde derhal tüm yolcularımıza konu hakkında bilgi verilerek, alternatif uçuşlara değişiklik işlemleri ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir. Genel kurallarımızda da yer aldığı üzere "4. Taşıyıcı, yolcu ve bagajları zamanında taşımak için her türlü makul çabayı göstermeyi üstlenir. Taşıyıcıya kusur atfı mümkün olmayan durumlarda veya beklenmeyen hallerde, eğer imkân varsa taşıyıcı önceden haber vererek, tarifelerde veya başka yerlerde gösterilen hareket saatlerini, bilette gösterilen duraklama yerlerini değiştirebilir veya duraklama yapmayabilir veya başka taşıyıcıları ve uçakları kullanabilir." Zamanında kalkışı öncelikli hedefi olarak belirleyen Şirketimizin prensipleri ile bağdaşmayan bu tür aksaklıklar, bizi gerçekten üzmektedir. İç hat tarifeli uçuşlarına başladığımız 1 Kasım '05'den bugüne kadar Pegasus'un zamanında kalkış ortalaması %85'tir. Ancak takdir edeceğiniz gibi her havayolunda teknik, hava koşulları veya operasyonel sebepler ile zaman zaman gecikmeler olabilmektedir. gönderilen cevap: Şirketimizin almış olduğu karar doğrultusunda, uçuşa 24 saatten az zaman kala şirketimizden kaynaklanan teknik ariza veya benzeri aksaklıklar nedeniyle iç hatlar ve KKTC'ye yapılan tarifeli seferlerde meydana gelen gecikme durumlarında misafirlere verilecek hizmetler aşağıdaki gibi olacaktır: 3 saati asan gecikme ve sefer iptalinde; misafirimiz uçuşu gerçekleştirmiş olsa dahi, bilet bedeli iade edilecektir. 5 saati asan gecikme ve sefer iptalinde; misafirimiz uçuşu gerçekleştirmiş olsa dahi, bilet bedeli iade edilecek ve misafirimizin talep ettiği herhangi bir iç hat uçuş noktasına tek yön ücretsiz bilet Pegasus Havayolları tarafından takdim edilecektir. PC2818 nolu seferimizde bir önceki seferimizin gecikmesinden ötürü toplam 1 Saat 48 dakika gecikme yaşanmıştır. Bu bağlamda yardımcı olamayacağımızı belirtmek isteriz. Anlayışınız için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Pegasus Havayolları Misafir İlişkileri

 • Erkan12 Şubat 2014

  Sayın yetkili ben zaten şikayetimi size belrtim ama geri dönüş olmaması nedeni ile burada yazdım. Tekrardan oraya yazmayacağım. Adım soyadım ucuş numarası sizde mevcut. En kısa sürede cevap bekliyorum.

 • Pegasus Temsilcisi12 Şubat 2014

  Sayın Misafirimiz ; Bildiriminize istinaden daha detaylı inceleme sağlanıp tarafınıza geri dönüş sağlanması için rezervasyon kayıt numaranız ile beraber şikayet detaylarınızı web sitemiz üzerinden Bize Yazın bölümünü kullanarak iletmenizi rica ederiz.Bize Yazın bölümü ile ilgili aşağıdaki linki kullanabileceğinizi belirtmek isteriz.Konu ile ilgili en kısa sürede tarafınıza geri dönüş sağlanacaktır. http://flypgs.com/bize-ulasin/bize-yazin-iletisim-formu.aspx İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz Saygılarımızla Pegasus Havayolları Misafir İlişkileri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön