06 Mayıs 2013 #1780773

Pegasus Check-In İşleminin Kapatılması Nedeniyle Uçağa Binemedim!

05.05.2013 14:15 seferli Ü0SNWZ pnr numaralı Berlin-İstanbul seferine aldığım bileti daha uçağın kalkmasına 45 dk olmasına rağmen check-in işlemi kapandığı için binemedim. Güvenlik kontrolünden valizi alıp ile bagaj teslimine kadar gidiş sürem arasında 1 dk geçti ve son yolcunun bagajını teslimini görmüş olmama rağmen bagajım alınmadı ve ne biletim iptal edildi ne de uçağa alındım.


Firma ile daha bir ay önce başka bir nedenden dolayı sorun yaşamış olup ikinci bir şans vermememe rağmen pegasus un süprizlerinin bitmediğini gördüm. Alacağım cevap basma kalıp bir cevap olacağına eminim. Bu sefer gereken her yere başvurumu yapacağım. Acilen bilet parasının iade edilmesini istiyorum.

Mehmet 152 Okunma

Cevaplar

 • Mehmet30 Haziran 2013

  Neye yararsınız ki zaten, kopyala yapıştır cevaplarla çalışan bir müşteri hizmetleri

 • Mehmet23 Haziran 2013

  Bu arada uçağımı da belirteyim 23 Haziran 2013 Antalya - Sabiha Gökçen / PC 149 sefer sayılı uçak, bilgilerinize... Hala Berlin-İstanbul biletim için geri ödeme yapılmadı. Ödemenin hesabıma yapılmasını rica ediyorum.

 • Mehmet23 Haziran 2013

  Merhaba Bu şikayetim oluşmadan önce almış oldugum bir bilet yüzünden yine sizin hava yolunuzu tercih etmek zorunda kaldım. Uçağınız yarım saat gecikti ben 2dk geç geldim diye 200euroluk biletimi cok rahat yakabiliyorsunuz ama siz geç gelebiliyorsunuz ki uçak 2hafta önce yarım saat ertelendi diye bir SMS daha gelmişti. Bu mu müşteri memnuniyeti anlayışınız? İnsanlati işinize nasıl geliyorsa o sekilde kullanıyorsunuz. Durmak yok yola devam, #pegasuskarsidirenhalkim

 • Mehmet08 Mayıs 2013

  1dk geç kalmak da buna dahil sanırım. Havaalanı bomboş iken nasıl bir gecikmeden bahsediyorsunuz anlamıyorum. Sözleşmeye istediğiniz maddeyi koyamazsınız. 10 saat yazsanız 10 saat önceden mi görmemiz gerekiyor. Sizi Tüketici komisyonuna şikayet edeceğim.

 • Pegasus Temsilcisi08 Mayıs 2013

  Sayın Misafirimiz, Kurallarımız gereğince iç hat uçuşunun tarifeli kalkış saatine 30 ve dış hat uçuşunun tarifeli kalkış saatine 45 dakikadan daha kısa süre kala gelen misafirlerimiz uçuşa kabul edilmemektedir. Belirlenen süreden daha kısa zaman kala gelen misafirlerimizin uçuşa kabul edilmeleri halinde, seferimizde gecikme yaşanabileceğinden talepler olumlu karşılanamamaktadır. Bu gibi durumlarda, sadece o uçuşumuz değil, aynı uçuşun devamında yapılacak tüm seferlerde de gecikme yaşanmaktadır. Pegasus Havayolları olarak "zamanında kalkış" performansımızı en üst seviyelere taşıyarak, siz misafirlerimizin tercihlerinin en önemli nedeni olan Güvenli ve Zamanında seyahat imkanlarını gerçekleştirebilmek adına her dönemde çalışmalarımız bulunmaktadır. Bu çalışmalar kapsamında şirketimizin zamanında kalkış performansımız sektörde üst seviyelerde izlenmektedir. Misafirlerimizin gerek tercihi gerekse ihtiyacının, zamanında uçuşlar olduğu bilinciyle, gecikmeye sebebiyet vermemek adına birçok havayolu şirketinde olduğu gibi şirketimizde de belirli kurallar uygulanmakta; bu çerçevede, iç hat uçuşuna 30 ve dış hat uçuşlarına 45 dakika kala check-in işlemleri sona erdirilmektedir. Havalimanı ve trafik yoğunluğuna yakalanılmaması adına, misafirlerimizin iç hat uçuş saatinden 1 saat 30 dakika ve dış hat uçuş saatinden 2 saat önce havaalanında olmaları gerekmektedir. Ayrıca uçağımızın kalkış ve operasyonel işlemlerinin eksiksiz gerçekleştirilmesi amaçlı olarak check-in işlemleri tarifeli kalkış saatine belirli bir süre kalana kadar gerçekleştirilebilmekte ve bu sürenin altına indirilmesi hali hazırda mümkün bulunmamaktadır. Şirketimiz bünyesinde uygulanan tüm kurallar bilet satın alım esnasında misafirlerimizin bilgisine sunularak kabul etmeleri halinde işlemleri tamamlanmaktadır. Bu çerçevede check-in süreleri bilet üzerinde "E" maddesinde, internetten bilet satın alım esnasında misafirlerimizin imzalaması gereken "Genel Kurallar" bölümünde ve çağrı merkezimizden bilet alım esnasında temsilcilerimiz tarafından iletilerek kabul edilmesi ile işlem tamamlanmaktadır. Yukarıda yer alan açıklamalar doğrultusunda işlemlerinizde herhangi bir hata veya aksaklığa rastlanmamış olup, bu nedenle üzülerek yardımcı olamayacağımızı bildirmek isteriz. Uçuşlarımızda görüşmeyi dileriz. Saygılarımızla, Pegasus Havayolları Misafir İlişkileri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön