03 Şubat 2014 #2272485

Pegasus Bilet Tarihi Güncelleme Bedeli!

Pegasus Havayolları'ndan 9MX4E3 rezervasyon no'su ile bilet aldım. Yanlışlıkla bir hafta sonrasına aldığımı farkettikten bir buçuk saat sonra uçuş tarihimi bir hafta öncesine geri aldım ama bunun bedeli olarak 90 tl fazladan ücret ödemek zorunda kaldım.


Yanlışlık yapıp araya çok zaman sokmadan bu yanlışlığı düzeltmemin bedeli bu kadar yüksek mi olmalı? Kötü niyetli olanla benim gibi iyi niyetli bir şekilde 1-2 saat içerisinde hatasını düzeltmeye çalışan aynı kefeye mi konulmalı? hata yapanın hatasını farkedip düzeltebilmesi için bir zaman tanımak çok mu zor?

Alper 78 Okunma

Cevaplar

  • Alper03 Şubat 2014

    ben ne sormuşum siz ne cevap vermişsiniz. bilet iptali mi ki benim derdim? bundan sonra PEGASUS'u kullanmayacağım. dalgınlıkla bir hafta sonrasına alınan bileti, daha pahalı olmasına rağmen bir hafta öncesine çekerken, 90 tl fark alan sizin gibi pişkin firmalara yapabileceğim en iyi şey sizi protesto etmek olacak. kendime ve aileme bir daha kullandırmamak.

  • Pegasus Temsilcisi03 Şubat 2014

    Sayın Misafirimiz, Pegasus Havayolları olarak, Türkiyede ve yurtdışında onlarca noktaya uçuş yapmakta olup, 1990 yılından bu yana başarılı geçmişi ile Türkiye?nin en önde gelen havayolu şirketleri arasında olduğumuz bilinci ile, misafirlerimize sunulan hizmet politikasında her zaman güvenli ve kaliteli seyahat imkanı vermek ve bu doğrultuda da, uygun fiyat seçenekleri ile tüm misafirlerin bu olanaklardan yararlanabilmesini sağlamak temel prensiplerimiz arasında yer almaktadır. Bu bağlamda her dönemde yeni kampanyalar düzenlenerek misafirlerimize ucuz ücretli seyahat imkanları sunulmaktadır. Ucuz ücretlerin satışa açılması belirli kurallar ile mümkün olabilmektedir. Bilindiği üzere bilet iptal ve değişiklik kuralları havayollarının kendi inisiyatifleri doğrultusunda belirlenmektedir. Şirketimiz uçuşlarına ait biletlerin ücret sınıflarına göre iptal ve değişiklik kuralları farklılık göstermektedir. Bu kurallar uçuş belgesinin B.1 maddesinde ve internetten bilet satın alma öncesinde okunup anlaşıldığına dair misafir tarafından imzalanan "Genel Kurallar" bölümünde detaylı olarak yer almakta olup, http://www.flypgs.com/bilgilendirme/genel-kurallar.aspx linkinden tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Siz misafirlerimize kaliteli hizmeti sunmaya yönelik belirlenen prensiplerimiz arasında yer alan eşitlik ilkesi sebebi ile bilet iptal değişiklik kuralları uçuş parkuruna bağlı olarak her misafirimize eşit uygulanarak, esneklik yapılması mümkün bulunmamaktadır. Yukarıda yer aldığı üzere; bilet ücretlerimiz kademeli olarak dinamik bir yapıya sahip olması sebebi ile ücretlerimiz arasında İptal ve değişiklik kuralları farklılıklar göstermektedir. Bu nedenle e-mail yolu ile bilet iptal-değişiklik işlemi gerçekleştirilmesi mümkün bulunmamaktadır. Bilet iptal değişiklik işlemleri yalnızca internet sitemizden, 7 gün 24 saat 0850 250 0737 numaralı çağrı merkezimiz veya yetkili acentelerimizden gerçekleştirebilirsiniz. İlgi ve anlayışınıza teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Pegasus Havayolları Misafir İlişkileri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön