20 Şubat 2013 #1643968

Pegasus Havayolları Bilet Tarihi Değişikliğinde İstenilen Uçuk Fiyat Farkı!

RYP20L rezervasyon kodlu süper tarifeli uçuşumuzda değişiklik yapmak istedik. ilk olarak iptal ettirme talebinde bulunduk ancak sadece vergiyi iade edeceklerini belirttiler. buda 270 tl'lık bilette 46 liraya denk gelmekteydi. bende biletimi ileri bir tarihe kaydırmak istedim. istediğim tarihin bilet fiyatı herşey dahil 335 lira iken yani arada sadece 65 lira fiyat farkı bulunmasına rağmen benden tam olarak 224 lira daha ek ücret istediler.


Daha önce aradığımda fark 184 liraydı her aramada bilet fiyatı sabit olmasına rağmen istedikleri fark sürekli artmakta. Ayrıca müşteri temsilcisinin lakayt tavırları sorularıma susarak hiç bir tepki vermemesi de büyük bir terbiyesizlik örneğiydi.

Hakan 791 Okunma

Cevaplar

  • Hakan21 Şubat 2013

    herkese aynı cevap o dediğiniz yerde aradaki bilet farkının 4 katını 5 katını alacağız diye bir şey okuyamadım ben ne kadar adil ne kadar etik olduğunu düşünüyorsunuz bilemeyeceğim ama vicdana sığmayan bir kural olduğu apaçık ortada. uçuşuma 15 gün varken ileri bir tarihe ertelemek istiyorum ve siz benden bilet parası kadar ücret talep ediyorsunuz bunun ne B.1 ile ne vicdanla ne de adaletle alakası yok 100 yeni uçak aldığınızı çok güzel reklam ediyorsunuz ama güzel güzel yonduğunuz insanlara cevabınız sadece B.1 başka hiçbir cevabınız yok sadece B.1 ve "Genel Kurallar" hikayesi. ama şunu bilin ki kuzu kuzu bu yaptırımınızı kabul etmeyeceğim tüketici mahkemesi ise oraya başka bir seçenek varsa oraya ve bu etik dışı davranışınızı çevremde ki insanlara hatta ulaşabildiğim her yere taşıyacağım. İlginize teşekkür ederiz. Saygılarmızla!!!

  • Pegasus Temsilcisi21 Şubat 2013

    Sayın Misafirimiz, Tüm ücret siniflari farkli iade ve degisiklik kurallarina tabidir. Bu kurallar uçus belgenizin B.1 maddesinde ve internetten bilet satin alma öncesinde okunup anlasildigina dair yolcu tarafindan imzalanan "Genel Kurallar" bölümünde yer almaktadir. Detayli bilgiye internet ana sayfamizin ve ayni zamanda bilet görüntüleme sayfanizin alt kisminda yer alan "Genel Kurallar" bölümünden de ulasabilirsiniz. İlginize teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Pegasus Havayolları Misafir İlişkileri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön