29 Nisan 2013 #1768032

Pegasus Havayolları Bilet Rezervasyonu Değişikliği Cezası!

Pegasus Havayollarının web sayfasından, Ankara-İstanbul-Lyona, 5 Temmuz 2013 için tek yön kampanyalı uçak bileti aldım. İşlem sayfasında varış saati 01.30 yazıyordu, varış tarihi 6 Temmuz belirtilmemişti; dikkatsizlikle onu aldım. Aynı gün, bileti 4 Temmuza değiştirdim, 20.15te rezervasyon
değişikliği yaptım ve 90 TL değişiklik cezası ödedim ama, kampanya biletinde değişiklik yapılması halinde fazladan para alınacağı bilgisi ana sayfanın Rezervasyon Değişikliği ve Bilet İptali bölümünde ve Kampanyalar başlığı dahil, hiçbir yerinde yazılı değil.


Üstelik kampanya biletlerinde iade ve değişiklik yapılabileceği yazıyor. Firmanın yolculara eksik bilgilendirme yaptığını düşünüyorum. Ödediğim 90 TL'nin iadesini talep ediyorum.

Tuba 220 Okunma

Cevaplar

  • Tuba05 Mayıs 2013

    Merhabalar tekrar, Bilemiyorum, tüm şikayetlere bu şekilde mi muamele ediliyor, sorunlar böylece, zamana ve belirsizliğe mi terk ediliyor? Şikayetime cevaben, 30 Nisan'da firmanın bana yazdığı cevap, benim sorunumu kapsamıyor. Yani, genel kurallar bölümünde ve B1 maddesinde olduğu söylenen kurallar, benim durumumla ilgili değil, sorunumla herhangi bir alakası olmayan bir cevap verildi bana. Bunu, şikayetime cevaben yeniden detaylı bir şekilde yazmıştım 30 Nisan'da, ama ondan sonra hiç ses çıkmadı. E ne olacak bu durumda? Ben, öylesine ekstra para verdiğimle mi kalacağım?

  • Tuba30 Nisan 2013

    http://flypgs.com/bilgilendirme/genel-kurallar.aspx bölümünü, Kampanyalar bölümünü, bilet değişim ve iade bölümünü de okudum. Buralarda B.1 bölümü yok desem... Bu kuralların "Uçuş belgesinde" olduğunu söylemişsiniz, yani bileti satın aldıktan sonra gönderilen e-postada. Ama bu bilginin bileti almadan belirtilmesi gerekmez mi? Ve, gönderdiğiniz mailden B1 olduğunu sandığım maddeyi aşağıya kopyaladım: B - Bilet iptali, degisiklik ve iadeler: * Bilet iptali, değişiklik ve iadeler Web sitemizde yer alan GENEL KURALLAR'a tabidir. İptal ve değişikliğin mümkün olması halinde satın alınan biletin üzerinde bulunan ücret sınıfının kurallarına göre kesinti uygulanmaktadır. İlgili sınıf kuralları ve diğer detaylar için Web sitemizde yer alan GENEL KURALLAR ve KOŞULLAR bölümünü inceleyiniz. Kampanyalı biletlerin iptal-iade durumunda ilgili kampanyanın kuralları geçerlidir. Detaylı bilgi için www.flypgs.com web sitemizi inceleyiniz Yani, "bileti değiştirirseniz şu kadar ceza ödersiniz" bilgisi burada yok. Yanılıyor muyum? Değiştirdiğim iki biletin de ücret sınıfı aynı, hatta değiştirip aldığım bilet, ilk aldığımdan daha ucuz. Eee, bu durumda o ödediğim 90 TL neyin kesintisi veya cezası? Var olduğunu söylediğiniz bu uyarıyı ben hala bulamadım, lütfen bana bunu açıkça belirtir misiniz?

  • Pegasus Temsilcisi30 Nisan 2013

    Sayın Misafirimiz, Tüm ücret siniflari farkli iade ve degisiklik kurallarina tabidir. Bu kurallar uçus belgenizin B.1 maddesinde ve internetten bilet satin alma öncesinde okunup anlasildigina dair yolcu tarafindan imzalanan "Genel Kurallar" bölümünde yer almaktadir. Detayli bilgiye internet ana sayfamizin ve ayni zamanda bilet görüntüleme sayfanizin alt kisminda yer alan "Genel Kurallar" bölümünden de ulasabilirsiniz. İlginize teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Pegasus Havayolları Misafir İlişkileri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön