30 Ocak 2014 #2265040

Pegasus 372 TL'lik Biletin Ücret İadesi 52 TL İnsaf!

18.01.2014 tarihinde 99Z9ZU rezervasyon kayıt numarası olan bileti 372 TL'ye aldım. Uçuşa 8 gün kala babamın kalp nakli olması sebebiyle iptal etmek zorunda kaldım. Kesinti olarak yarısından bile fazla olan 320 TL ücret kesilmiş ve kredi kartıma 52 TL iade yapılmış.


%50'den bile fazla kesinti olmasının sebebini biri bana anlatabilir mi? Diğer firmalardan bile daha önce yaptırdığım iptallerde max % 30 u kesiliyor Pegasus Havayolları Yetkililerinden uçuşa 8 gün kala %50'den fazla kesinti yapılmasının sebebinini öğrenmek istiyorum? Kul hakkı yemeyin bu para kolay kazanılmıyor.

Ümit 77 Okunma

Cevaplar

  • Ümit31 Ocak 2014

    Verdiğiniz cevaplar otomatik mesaj olduğu için benim için hiçbir anlamı yok. 14:00 da alınıp 14:20 de iptal ettirilmek istenen bir bilete de aynı muameleyi yapıyorsunuz. 20 dakikada % 80'ini kesiyorsunuz. Firmanızı asla ve asla artık çevreme tavsiye etmeyeceğim. Böyle bir fikir anlayışı olan başka bir hava yolu şirketi yok. Hakkımı asla helal etmiyorum.

  • Pegasus Temsilcisi31 Ocak 2014

    Sayın Misafirimiz, Pegasus Havayolları olarak, Türkiyede ve yurtdışında onlarca noktaya uçuş yapmakta olup, 1990 yılından bu yana başarılı geçmişi ile Türkiye?nin en önde gelen havayolu şirketleri arasında olduğumuz bilinci ile, misafirlerimize sunulan hizmet politikasında her zaman güvenli ve kaliteli seyahat imkanı vermek ve bu doğrultuda da, uygun fiyat seçenekleri ile tüm misafirlerin bu olanaklardan yararlanabilmesini sağlamak temel prensiplerimiz arasında yer almaktadır. Bu bağlamda her dönemde yeni kampanyalar düzenlenerek misafirlerimize ucuz ücretli seyahat imkanları sunulmaktadır. Ucuz ücretlerin satışa açılması belirli kurallar ile mümkün olabilmektedir. Bilindiği üzere bilet iptal ve değişiklik kuralları havayollarının kendi inisiyatifleri doğrultusunda belirlenmektedir. Şirketimiz uçuşlarına ait biletlerin ücret sınıflarına göre iptal ve değişiklik kuralları farklılık göstermektedir. Bu kurallar uçuş belgesinin B.1 maddesinde ve internetten bilet satın alma öncesinde okunup anlaşıldığına dair misafir tarafından imzalanan "Genel Kurallar" bölümünde detaylı olarak yer almakta olup, http://www.flypgs.com/bilgilendirme/genel-kurallar.aspx linkinden tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Siz misafirlerimize kaliteli hizmeti sunmaya yönelik belirlenen prensiplerimiz arasında yer alan eşitlik ilkesi sebebi ile bilet iptal değişiklik kuralları uçuş parkuruna bağlı olarak her misafirimize eşit uygulanarak, esneklik yapılması mümkün bulunmamaktadır. Yukarıda yer aldığı üzere; bilet ücretlerimiz kademeli olarak dinamik bir yapıya sahip olması sebebi ile ücretlerimiz arasında İptal ve değişiklik kuralları farklılıklar göstermektedir. Bu nedenle e-mail yolu ile bilet iptal-değişiklik işlemi gerçekleştirilmesi mümkün bulunmamaktadır. Bilet iptal değişiklik işlemleri yalnızca internet sitemizden, 7 gün 24 saat 0850 250 0737 numaralı çağrı merkezimiz veya yetkili acentelerimizden gerçekleştirebilirsiniz. İlgi ve anlayışınıza teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Pegasus Havayolları Misafir İlişkileri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön